Незвичайні дерева можна побачити в лісах Житомирського лісгоспу. Власне, деревами їх назвати можна поки що лише умовно, враховуючи їх зовсім юний вік та незначні розміри.
Проте, лісівники вірять, що з нинішніх, майже крихітних, саджанців, вони виростять справжніх велетнів, і наші ліси у своєму складі матимуть найдревніше дерево світу.
Експериментальну ділянку лісових культур заклали в Тригірському лісництві державного підприємства «Житомирське лісове господарство». Тут, на площі 0,4 гектара, лісівники досить поширену схему змішування лісових культур – 3 ряди дуба, 1 ряд сосни – дещо ускладнили: кожне 20-е місце відвели ялині звичайній, та ще додали ялицю білу і гінкго білоба.
І хоча науковці кажуть, що гінкго можна виростити практично на всій території України, ті, хто вже спробував це робити на практиці, стикнулися з певними проблемами: молоді дерева важко переносять нашу зиму і часто гинуть.
Відтак, обираючи місце для садіння цього релікту, тригірські лісівники врахували усі поради практиків і нині роблять все, щоб гінкго почував себе комфортно. А позаяк це дерево може досягати віку 2500 років – то це буде чудовим посланням майбутнім поколінням від нинішніх лісівників.