Лісівники Закарпаття вивчають досвід реформи лісової галузі у Чеській Республіці

262 Views
Фото: Новини Закарпаття

Делегація закарпатських лісівників перебуває з візитом у Краї Височина Чеської Республіки.

Поїздку з метою обміну досвідом між представниками лісової галузі обох країн організувала Закарпатська обласна рада. Голова ради Володимир Чубірко, керуюча справами Мирослава Ливч, начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Петренко, директори державних підприємств Закарпатського ОУЛМГ зустрілися з керівником Краю Височина Вітзеславом Шреком, представниками місцевого самоврядування та лісового господарства краю.

– Головне із сьогоднішньої зустрічі з чеськими політиками: нас запевнили у подальшій підтримці України на міжнародному і регіональному рівнях, гуманітарній допомозі Закарпаттю, а також готовності прийняти чергову хвилю українців, які постраждали від російської агресії, – прокоментував результати перемовин Володимир Чубірко.

Після обговорення політичної, економічної та гуманітарної ситуації, пов’язаної з наслідками вторгнення росії в Україну, члени делегації ознайомилися з роботою Управління міських лісів м. Їглава.
Історія лісового господарства Краю Височина має давню історію. Перша згадка про ліси Їглави датується 1233 роком. На той час зелений масив простягався на площі 28 тис га.
У 90-х роках минулого століття в краї відбулася реформа лісового господарства. На сьогодні зелені масиви Чехії перебувають у підпорядкуванні різних структур. Державі належить 33% усіх лісових насаджень регіону, муніципальні ліси складають 17%, у приватній власності фізичних осіб – 35%.
У ході зустрічі сторони торкнулися питання рівноваги між господарськими потребами громади та збереженням навколишнього середовища, структури власності, категоризації лісів, співвідношення вирубок та відновлення зелених масивів.
Вагома частина виступів чеських фахівців була присвячена актуальній проблемі ЧР – короїдному шкіднику. Ураження дерев почалося з Південної Моравії кілька років тому і на сьогодні сягло абсолютно всіх площ лісових насаджень Чехії. Явище назвали короїдним апокаліпсисом і на боротьбу з ним кинули вагомі ресурси. Однак зупинити поширення короїда так і не вдається. Розмноженню шкідника сприяє літня посуха, старий вік дерев, а також бюрократичні закони про державні заказники, які уповільнюють хімічну обробку дерев.

– Цікаво було ознайомитися з досвідом лісорозведення в Чехії, зокрема вирощення посадкового матеріалу в теплицях із закритою кореневою системою. Ми також у себе будуємо насіннєво-селекційні центри, тому порівняти роботу було корисно. Крім того, Чехія не боїться віддавати ліси в приватні руки, ретельно слідкуючи за ефективністю їх використання. Ліси тут належать державі, місту, фізичним особам, навіть релігійним організаціям. Гадаю, цей досвід варто детально вивчити і дещо перейняти собі, – підсумував Віталій Петренко.

Джерело: Новини Закарпаття

Поширити статтю