Руки – у безпеці

294 Views
Фото: Altendorf

Під час міжнародної виставки технологій деревообробної та меблевої промисловості Xylexpo нагоду XIA-Xylexpo Innovation Awards в категорії «Обробка плит» отримала система раннього виявлення небезпеки Hand Guard від Altendorf.

«Інноваційні особливості забезпечують значне покращення безпеки оператора форматно-розкрійних верстатів, і потенційно можуть застосовуватися також до інших типів машин», – прокоментувало журі присудження нагороди.

Фото: Altendorf

Аналогічну нагороду отримало також рішення Blade Off від SCM, оскільки журі вирішило нагородити одразу два рішення, «…які вирішують одну й ту ж саму проблему з різними підходами, але з рівноцінними результатами».

Але повернемося до Hand Guard  і розповімо про цю систему детальніше. Це система для форматно-розкрійних верстатів, яка виявляє потенційно небезпечну ситуацію на ранній стадії та усуває її ще до будь-якого контакту з пилкою. При чому у компанії Altendorf запевняють, що Hand Guard реагує набагато раніше за всі відомі системи.

Використання системи Hand Guard  дає змогу майже повністю запобігти нещасним випадкам при роботі на верстатах з дисковими пилками.

Принцип роботи системи Hand Guard ґрунтується на оптичному пристрої: дві потужні камери точно визначають положення руки відносно леза пилки. Щойно рука наближається до лінії різу, загоряється жовтий індикатор – і пиляльний диск сповільнюється. При попаданні руки безпосередньо на лінію різу спалахує червоний індикатор, пиляльний диск миттєво зупиняється і опускається, повністю унеможливлюючи контакт пиляльного диска з рукою.

Знову до роботи форматник готовий повернутись протягом 10 секунд. При цьому ні пиляльний диск, ні верстат не пошкоджуються, а продуктивність залишається постійною.

З технологією Hand Guard, яку компанія Altendorf запатентувала, навіть за неправильного використання верстата ймовірність нещасних випадків зводиться практично до нуля.

Hand Guard  не тільки добре забезпечує безпеку оператора, але й є дуже універсальною завдяки широкому спектру варіантів конфігурації. За твердженням виробника, її розробили практично для будь-якого матеріалу, вона може працювати майже з будь-яким типом пиляльних дисків і їй немає різниці, працює оператор в рукавицях чи без – його руки будуть захищені у будь-якому випадку, а це своєю чергою не лише захищає працівника, але й запобігає виробничим втратам та витратам коштів, які б виникли на деревообробному підприємстві у результаті нещасного випадку.

Поширити статтю