Литва передала позашляховики для природоохоронних установ України

158 Views
Фото: Міндовкілля

Міністерство навколишнього середовища Литви передало для природних парків «Пуща Радзивіла», «Тузлівські лимани» і «Гетьманський» шість позашляховиків.

Ключі від автівок представникам парків вручили у Яворівському національному природному парку на Львівщині перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Гречаник та директор департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян.

«Наші литовські  друзі вкотре засвідчили підтримку України. Дякуємо колегам, насамперед Міністрові Сімонасу Гентвіласу, за допомогу нашим природоохоронним установам. Дякуємо, що підставляєте литовське плече в такий непростий для України час! Ми високо цінуємо підтримку, співпрацю у сфері обміну досвідом у сфері захисту довкілля», – зазначив Руслан Гречаник.

Агресор руйнує людські життя та нищить довкілля. Ці наслідки ми відчуватимемо десятиліттями. Близько третини площі природно-заповідного фонду нашої держави зазнали шкоди через війну. У питанні ліквідації цих наслідків, відновлення і відтворення природних екосистем важливу роль відіграють природоохоронні установи. Тож ми дякуємо литовським колегам за підтримку та допомогу нашим природним паркам та заповідникам.

Під час візиту представники природоохоронних установ України також оглянули хід будівництва еколого-просвітницького центру в рекреаційній зоні «Верещиця» Яворівського нацпарку, який споруджений у рамках програми «Польща-Білорусь-Україна-2020» завдяки  проєкту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони».

Нагадаємо, що у вересні цього року Міністр Руслан Стрілець та Міністр навколишнього середовища Литви Сімонас Гентвілас підписали Декларацію про співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища. Документ, зокрема декларує спільне засудження збройної агресії російської федерації, шефство Литви над природним парком «Пуща Радзивіла» та співпрацю у низці довкіллєвих напрямків.

Джерело: Міндовкілля

Поширити статтю