Меблева галузь Польщі: липень видався катастрофічним

303 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Derevo.ua

Вартість реалізованої польської меблевої продукції в липні 2023 року виявилася рекордно низькою.

Про це повідомляє B+R Studio із посиланням на найсвіжішу публікацію “Статистичного бюлетня” Головного статистичного управління Польщі (Główny Urząd Statystyczny, GUS).

За даними GUS, вартість проданої меблевої продукції в липні 2023 року становила лише 3 915,9 млн злотих, що означає спад на 11,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Але тут слід додати, що востаннє вартість проданої меблевої продукції за місяць нижче 4 млрд злотих фіксували в січні 2021 року, зауважують у B+R Studio, і нагадують, що, крім цього, варто пам’ятати, що з того часу багато чого сталося в плані інфляції, що робить липневий результат ще гіршим, ніж він виглядає.

Другим, не менш важливим показником, опублікованим GUS, була вартість реалізованої меблевої продукції для повної сукупності підприємств у 2022 році. Тут варто додати коротке пояснення, кажуть у B+R Studio. GUS в рамках своєї публікації “Статистичний бюлетень” представляє дані про щомісячну вартість реалізованої меблевої продукції, агреговані для великих, середніх та малих підприємств. Однак ці дані не включають мікропідприємства. Вартість реалізованої продукції для повної сукупності підприємств за певний рік публікується не раніше початку другого півріччя наступного року і так відбувається і зараз. GUS оприлюднила дані про вартість реалізованої продукції за 2022 рік з урахуванням мікропідприємств, і варто порівняти цей показник не лише з результатом 2021 року, а й з прогнозами B+R Studio наприкінці минулого року.

За даними GUS, вартість реалізованої продукції у 2022 році становила 68,124 млрд злотих, а це означає, що вся польська меблева промисловість зросла на цілих 10,3% порівняно з 2021 роком. У B+R Studio зазначають, що їхній прогноз, опублікований більш ніж за півроку до офіційних даних, оцінював вартість реалізованої продукції у 2022 році для повної сукупності меблевих компаній в 68,5 млрд злотих. Таким чином, різниця з оцінкою GUS становила лише 0,55%, що ще раз доводить високу точність прогнозів B+R Studio.

Підсумовуючи, є як погані, так і хороші новини для польської меблевої галузі. Липень 2023 року був просто трагічним з точки зору польської меблевої промисловості. Звичайно, можна сказати, що це був розпал сезону відпусток, і багато меблевих підприємств значно скоротили виробництво або навіть тимчасово припинили його. Однак це лише незначна пом’якшувальна обставина, яка не змінює того факту, що меблева галузь Польщі перебуває в глибокій кризі, зазначають у B+R Studio. Щоб підсолодити гірку пілюлю, у B+R Studio зауважують, що її внутрішні аналізи показують, що в найближчі кілька місяців ситуація почне покращуватися.

Поширити статтю