Мікрощепа як сировина для виробництва пелет

864 Views

Мікрощепа – цінний матеріал, який активно використовується для виробництва деревних пеллет. Цей вид тріски дозволяє значно спростити виробництво паливних гранул. Хоча в Північній Америці мікрощепа відносно недавно набула поширення, європейські компанії досить давно відкрили для себе всі її переваги.

Мікрощепа – це тріска, довжина якої становить 6-12 мм. Вона використовується не тільки для виробництва пелет: її спалюють разом з вугіллям, використовують для газифікації і в процесі ензиматичного гідролізу. Крім прямого застосування в біоенергетиці, мікрощепа може застосовуватися на підприємствах харчової промисловості для копчення і для виробництва деревних плит МДФ, для целюлозно-паперових виробництв.

Виробництво

Традиційно для подрібнення деревини до фракції 6-12 мм сировину переробляють в кілька етапів. На першому етапі відбувається первинне подрібнення деревини в барабанних або дискових рубальних машинах до частинок розміром 25-30 мм. На наступному етапі тріска розтирається в молотковій млині до розміру 6-12 мм. Потім транспортуються на сушку і тільки потім спресовується в пелети.

Технологія виробництва мікрощепи дає змогу виключити з виробничого процесу цілий технологічний етап, який полягає в додатковому подрібненні тріски перед сушінням. Як наслідок, ріжучі ножі рубальної машини зношуються швидше, оскільки на них випадає велике навантаження порівняно зі звичайною тріскою.

Залежно від особливостей технологічного процесу, потрібна різна кількість машин, так як подрібнення деревини залежить від її щільності і вологості. Це означає, що різні процеси виготовлення мають різний енергетичний баланс і споживають неоднакову кількість енергії. Таким чином, рентабельність установки залежить від її структури і принципу експлуатації.

Переваги

Мікрощепа має цілу низку переваг. По-перше, отриманий матеріал більш однорідний, оскільки мікрощепа сушиться рівномірніше в барабанній або стрічковій сушарці. По-друге, мікрощепа забезпечує кращий розподіл часток в процесі пелетування, за рахунок чого пелети виходять щільнішими. І нарешті, мікрощепа чистіша за звичайну тріску і містить мінімальну кількість піску та кори, а значить, показник зольності буде нижчим.

Недоліки

Головним негативним моментом є те, що подрібнення сирої деревини до розміру мікрощепи вимагає потужної дробильной машини і збільшеного споживання енергії. При зберіганні вплив вологи на мікрощепу через її розміри єнегативнішим. Також потрібно враховувати, що мікрощепа відноситься до матеріалів з високим ризиком загоряння.

Тут варто зазначити, що собівартість виробництва мікрощепи в два-три рази більша собівартості виробництва звичайної тріски через підвищення енерговитрат і вартості ножів для дробильного обладнання.

Незважаючи на всі ці недоліки, виробництво мікрощепи залишається дуже вигідним. Отже, хоча виробникові доведеться витратитися на технічне переоснащення, транспортування і зберігання – загальні витрати на виробництво такої тріски, порівняно зі звичайним виробництвом, виявляться нижчими.

Поширити статтю