Що таке декінг?

350 Views

Декінг (від англійського “deck” – палуба) – це плиткові модулі з дерев’яною поверхнею і спеціальної підкладкою-основою. Батьківщиною декинга вважають США, саме там вперше стали застосовувати покриття, раніше використовувалося для обробки корабельних палуб, для приватного будівництва.

Простота монтажу та бездоганні експлуатаційні характеристики призвели до того, що палубна дошка перекочувала з кораблів і причалів на сушу, ставши найпопулярнішим видом покриття для відкритих терас і ділянок біля басейнів. Декінг часто ще називають садовим паркетом або садовою плиткою.

Терасна дошка є прекрасною альтернативою плитці і з успіхом застосовується для обробки басейнів, саун і лазень. По терміну служби і міцності декінг не поступається кахлю, однак при цьому зберігає природну красу натурального дерева. Крім того, терасна дошка не нагрівається і не ковзає, що робить підлогу зручнішою і безпечнішою. Терасна дошка буває трьох видів, що розрізняють за матеріалом виготовлення: натуральна, пластикова і композитна.

Види декінгу

У конструкції декінгу можна виділити лицьову частину і підкладку. Лицьову частину воготовляють з дерев’яних ламелей, підкладка може бути з дерева або пластику. Декінг з підкладкою з дерев’яних поперечин називається жорстким декінгом. Для підкладки найчастіше використовують ту ж породу, що і для ламелей. Декінг з підкладкою із пластику специальної форми називається м’яким декінгом. Підкладка – це решітка з бічними кріпленнями для взаємного зчеплення модулів. Вона кріпиться до дерев’яної основи шурупами так, що з лицьового боку кріплень не видно і дозволяє непрофесіоналові легко збирати з окремих садових плиток конфігурацію майданчика садового паркету будь-якого вигляду.

Жорсткий декінг проводиться тільки з понад стійких до гниття порід тропічної деревини (наприклад, із залізного дерева) і служить під відкритим небом понад 50 років.

М’які модулі виробляються як з стійких тропічних порід деревини, так і з вітчизняних сосни, модрини, кедра. В останньому випадку необхідно періодично один раз на рік обробляти деревину антисептиками. Термін служби м’яких декінг зазвичай менше терміну служби жорстких модулів.

Матеріал для декинга

Як матеріал для декінгу використовують стійкі породи деревини, як правило, тропічної: іроко (африканський тик), падук (червоне дерево), азобе (залізне дерево), кемпас. Для підлог в сауні і лазні (де немає ходіння у взутті) можуть застосовуватися також вологостійкі, але відносно м’які породи, наприклад, різні кедри. Пластикова підкладка, як правило, виготовляється з ПВХ. Для виготовлення натурального декінгу використовують деревину, яка проходить спеціальну термообробку, що підвищує її придатність в умовах експлуатації на відкритому повітрі.

У нас найбільш популярним матеріалом для декінгу є сосна або ялиця. Останнім часом великою популярністю стали користуватися ДЕКІНГ з ДПК (деревно-полімерного композиту), що можна пояснити такими їх перевагами, як вологостійкість, зносостійкість і міцність. Зауважимо, що декінг з ДПК має такий плюс, як доступна вартість.

Поширити статтю