На Полтавщині провели практичне навчання для лісівників Полтавської та Харківської областей з питань організації і здійснення комплексу робіт щодо захисту лісів від шкідників та хвороб, а також своєчасного виявлення їх осередків.
Під час практичного навчання особливу увагу було акцентовано на особливостях виявлення ознак заселення ясеневих насаджень небезпечним карантинним шкідливим видом – ясеневою смарагдовою вузькотілою златкою (Agrilus planipennis).
В рамках даного блоку навчань фахівчиня відділу охорони і захисту лісу Держлісагентства Тетяна Кучерявенко продемонструвала учасникам заходу зразки з типовими личинковими ходами, розкльовами птахів, розтріскуванням кори та іншими ознаками заселення ясеневою златкою, відібрані з модельних дерев у м. Харків.
«Найчастіше пошкоджуються ліси у зоні спалахів масового розмноження шкідників, до якої відносяться лісові насадження Полтавської та Харківської областей.
Пошкодження лісових насаджень шкідливими комахами та хворобами може спричинити суттєву шкоду лісовому господарству у вигляді втрат поточного приросту деревини, всихання та деградації деревостанів, зниження їх функцій», – зауважила Тетяна Кучерявенко.
Також під час навчання обговорили питання актуальності та своєчасності організації, планування та ефективного проведення комплексу лісозахисних заходів щодо боротьби в осередках шкідників та хвороб лісу. Фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства управління продемонстрували динаміку осередків основних видів шкідників та хвороб лісу Полтавської та Харківської областей.
Безпосередньо в лісових насадженнях були підготовлені облікові ділянки маршрутного ходу, пробні площі для відбору ентомологічного матеріалу для проведення лабораторного аналізу, за результатами якого лісозахисні підприємства складають прогнози щодо ознак початку виникнення спалаху масового розмноження шкідливих видів комах.
Завершуючи практичне навчання фахівці ДСЛП «Харківлісозахист» залучили учасників заходу до процесу інтеграції імаго мурахожука Thanasimus formicarius до соснових насаджень, в яких присутні ознаки заселення сосновими короїдами.
Окрім того, учасники обговорили інші важливі питання стосовно відповідності подання звітної документації з питань захисту лісів від шкідників та хвороб.