Про це повідомив генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець.
У дописі на Facebook керівник ДП “Ліси України” розповів, що на заготівлю вже витратили понад 3,5 млрд грн.
“До реформи кожен лісгосп сам вирішував, скільки та за які саме роботи платити підрядникам. Це була досить непрозора історія. В ДП запроваджені уніфіковані послуги та граничні розцінки. З наступного року закупівлю послуг повністю переводимо на Prozorro. Як і всі інші наші закупівлі”, – написав Юрій Болоховець.
За його словами, другий за обсягами напрям закупівель ДП “Ліси України” – паливо. Висадка лісу, догляд, захист, заготівля, доставка – практично всі виробничі процеси потребують палива.
“Як зменшити витрати палива? Оновлювати парк техніки, розширювати мережу лісових доріг. Доставка деревини з лісосіки за наявності дороги і за її відсутності – це абсолютні різні витрати палива, – написав Юрій Болоховець. – На додаток з наступного року починаємо онлайн-моніторинг переміщення транспорту в лісі. Це дозволить відслідковувати маршрути, відстані та більше ефективно контролювати фактичні витрати”.
Колісні транспортні засоби для ведення лісового господарства – це трактори, вантажівки та інша техніка, йдеться у дописі.
“Минулого року ми передали на ЗСУ понад 800 одиниць техніки. У багатьох господарствах фізично немає техніки навіть дрова доставляти населенню, – розповів Юрій Болоховець. – Цього року продовжуємо закупати і передавати на ЗСУ транспорт (вантажівки, пікапи, тощо), але потрібно ще і на чомусь працювати”.
Згідно допису гендиректора ДП “Ліси України”, ТОП-10 закупівель підприємства – це лісові дороги, обладнання для вирощування сіянців, землевпорядкування, знаряддя для обробки ґрунту, бирки для маркування деревини, шини, протипожежне обладнання.
“Звичайно, можна сказати – а навіщо в такий критичний для країни час обладнання для насіннєвих центрів? Навіщо плуги та догляд за лісом? Навіщо пожежна безпека? Навіщо нові ліси на півдні? Давайте все скоротимо. Лише рубаємо і продаємо деревину. Але це примарна економія. Левова частка витрат підприємства, як ви бачите, пов’язана виключно з поточною виробничою діяльністю і лише невелика частина – з розвитком. Обнулити і так невеликі інвестиції у розвиток лісу — це позбавити країну майбутнього. Да і лісове господарство без інвестицій через деякий час припинить приносити той прибуток, якого ми досягли цього року”, – зазначив у своєму дописі Юрій Болоховець.