Найбільший імпортер польських меблів – Німеччина

137 Views
Фото: IPM/Hartmann Möbelwerke

Німеччина – найбільший імпортер польських меблів. Експорт польських меблів до цієї країни цьогоріч з великою ймовірністю перетне позначку у €5 млрд, досягнувши таким чином рекордного значення.

Про це інформує  польська B+R Studio, яка професійно займається дослідженням меблевого ринку.

Як йдеться у повідомленні B+R Studio, згідно з даними Євростату, лише у 2022 році експорт меблів з Польщі до Німеччини сягнув рекордних €4,72 млрд, що на 8,3% більше, ніж у 2021 році. Як додають у B+R Studio, вищезгадана вартість склала майже 35% від загального польського експорту меблів.

Досягнутий результат експорту польських меблів до Німеччини у 2022 році, безумовно, цікавий і чітко показує, що позиція Німеччини як найбільшого партнера для польської меблевої промисловості не зменшується. Згідно з даними Євростату, вартість експорту меблів до Німеччини в першому півріччі 2023 року склала €2,56 млрд, збільшившись приблизно на 4,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року, кажуть у B+R Studio, проте очікувати такого ж результату у другому півріччі 2023 року, на думку експертів B+R Studio все ж не варто. Причина – протягом досліджуваного експертами періоду 2012-2022 років зафіксована вартість експорту польських меблів до Німеччини у другому кварталі року була нижчою в середньому на 5% .

Чому ж так сталося? Як пояснюють в B+R Studio, експорт корелює з виробництвом. Коли, як підтверджують дані Центрального статистичного офісу Польщі та Євростату, в певному місяці фіксується високий обсяг виробництва, одночасно фіксується і високий обсяг експорту. Місяцями, в яких зафіксовано найнижчу вартість реалізованої меблевої продукції, є червень, липень, серпень і грудень. Три з цих чотирьох місяців припадають на другу половину року. Крім того, у грудні, у зв’язку з різдвяними та новорічними святами, експорт частини вироблених меблів переноситься на січень наступного року. Винятком із наведених вище спостережень стали 2020-2021 роки, коли цю закономірність порушила вируюча на той час пандемія COVID-19.

Отже, чи перевищить експорт польських меблів до Німеччини €5 млрд у 2023 році? Є багато ознак того, що описаний вище сценарій реалізується і цього року, кажуть у B+R Studio. Вартість експорту меблів до Німеччини у другому півріччі буде дещо нижчою, прогнозують експерти B+R Studio. На їхню думку, вона коливатиметься в межах €2,45-2,5 млрд. Таким чином, це означає, що експорт польських меблів до Німеччини вперше в історії має перевищити €5 млрд, кажуть у B+R Studio.

Поширити статтю