Найголовніше в дитячих меблях – безпека

149 Views
Фото ілюстраційне. Фото: DGM/Paidi

 У будинку з’являється перший малюк, і молоді батьки починають хвилюватися, чи все роблять правильно. 

«Зазвичай діти стають рухливими на першому році життя. Ось чому важливо вчасно зробити дитячу кімнату, а також решту квартири, безпечною для дітей», – розповідає Йохен Віннінг, керуючий директор Німецької асоціації якості меблів (DGM). Вже протягом 60 років DGM допомагає батькам, позначаючи безпечні для дітей меблі знаком якості RAL «Golden M» і надаючи великого значення екологічності дитячих меблів.

Візочки, автокрісла, ліжечка або люльки займають перше місце в списку покупок більшості майбутніх батьків. Пеленальний столик, ліжечко та інші меблі для дитячої кімнати теж важливі.

 «Навіть якщо багато немовлят все ще сплять з батьками протягом перших шести-дванадцяти місяців, вони стають спритнішими та бажають досліджувати нові місця», — каже керуючий директор DGM. 

Навіть новонароджені тягнуться до всього, до чого можуть дотягнутися. Невдовзі вони починають повзати, пробують стояти та ходити, а згодом захочуть залізти на стільці та шафи. 

«Тому особливо важливо, щоб меблі були стійкими – якщо у цьому є сумніви, то краще їх прикрутити за допомогою додаткового кріплення до стіни», – каже пан Віннінг. 

Також рекомендується запобіжно знешкодити всі потенційно небезпечні точки, такі як гострі ручки, кути та краї, а також розетки, сходи, вікна та двері. 

«Навіть такі прості заходи, як захисні ковпачки на кутах меблів і запобіжні замки на висувних шухлядах і дверцятах шаф, значно знижують ризик отримання травм», — каже експерт з меблів. Інші потенційні небезпеки, такі як рухомі крісла-гойдалки, слід прибрати, принаймні тимчасово, як запобіжний захід. Також важливо, щоб предмети інтер’єру не виділили шкідливих для здоров’я інгредієнтів – особливо це стосується маленьких дітей, які люблять тягнути все в рот. Батькам слід звернути на це увагу при покупці меблів, вибираючи меблі, перевірені на вміст шкідливих речовин. 

«Меблі з позначкою «Golden М» є безпечним вибором, оскільки їх перевірили на довговічність, належне функціонування, а також на безпеку, відсутність шкідливого впливу на здоров’я та сумісність із навколишнім природним середовищем», – пояснює Йохен Віннінг.

«Golden М» є найсуворішим доказом якості меблів у Європі та одним із найважливіших знаків якості меблів. Сертифіковані виробники повинні відповідати всім вимогам стандартів якості та випробувань RAL-GZ 430 і гарантувати це за допомогою незалежних лабораторних тестів. Усі матеріали, які використовують для виробництва меблів, повинні бути абсолютно нешкідливими для здоров’я, щоб DGM міг присудити виробнику меблів знак якості. Наприклад, щоб перевірити міцність дитячих ліжок у випробувальній лабораторії, сталеві вантажі, які відповідають вазі дитини, прикладають до дна меблів 5000 разів. Ніщо не повинно розхитатися і ніщо не повинно зламатись.

Перевірка дитячого ліжечка за  RAL-GZ 430 

Йохен Віннінг наголошує: «Меблі для немовлят і дітей мають бути безпечними та перевіреними на якість. Крім того, батьки також повинні звертати увагу на власну анатомію при виборі дизайну меблів».

Ідеальна висота пеленального столика або бортика дитячого ліжечка також значною мірою залежить від росту або довжини рук мами і тата. Для керуючого директора DGM також важливим є довговічність перевірених на якість меблів, адже часто дитячі ліжечка передають родині чи друзям, коли дитина підросте. До речі, зазначають у DGM, коли йдеться про дитячі меблі , марковані «Golden M», батьки можуть бути впевнені, що будуть дотримані і специфічні вимоги для малюка, наприклад, відстань між перекладинами дитячого ліжка або стійкість дитячих стільчиків. 

За матеріалами DGM/VDM

Поширити статтю