Вхідні двері: тенденції 2023 року

362 Views
Фото: G-U Polska/POiD

В 2023 році продовжуватимуть переважати прості форми, наприклад, дверні полотна без декорацій і навіть скління чи ручок. Але персоналізація, захист від злому, контроль доступу та дистанційне обслуговування залишаться не менш важливими, повідомляє POiD (Związek Polskie Okna i Drzwi) із посиланням на компанію G-U Polska, виробника сучасних віконних та дверних систем.

Сила в простоті

Як зазначає компанія G-U Polska, що стосується зовнішнього вигляду вхідних дверей, у 2023 році варто зробити ставку на простоту – як з точки зору кольору, так і обробки. У колірній гамі домінують усі відтінки деревини та сірого (популярний, як і раніше, антрацит). Яскравіші кольори, такі як слонова кістка, сріблясто-сірий, світліші відтінки коричневого, також стають поширенішими. У моді також більш інтенсивні, контрастні кольори, такі як червоний, зелений і темно-синій. Двоколірні полотна, покриті структурними фарбами або спеціальним шпоном, теж допоможуть краще підібрати двері до вхідної зони. З іншого боку, простота обробки означає, серед іншого, двері без зайвих прикрас, і навіть без скління або з дуже обмеженим склінням.

Персоналізований дизайн

Сучасні тенденції припускають можливість персоналізації вхідних дверей – звісно, ​​в різному ступені, залежно передусім від уподобань чи можливостей замовника. Їх можна сконструювати таким чином, щоб вони ідеально вписувалися у вхідну зону – полотно може навіть нагадувати парний елемент фасаду. На зовнішній вигляд також впливають тенденції, пов’язані з контролем входу, наприклад, відкривання дверей без ключа – ручку в цьому варіанті можна замінити на поручень із сканером відбитків пальців. Тому сучасна архітектура вимагає рішень, дизайн яких буде адаптований до зони входу.

Двері із сканером ekey dLine. Фото: G-U Polska/POiD

– Хорошим прикладом є сканер ekey dLine, який поєднує в собі сучасний простий дизайн, компактні розміри та декоративні елементи. Додатковою перевагою є місце встановлення сканера, наприклад, ekey dLine можна встановити як на дверному полотні, так і на поручні, а IDENCOM – інший сканер із пропозиції G-U – можна встановити на поручні або на фасаді будівлі – поруч або безпосередньо на дверях (на стулці або кронштейні). Чим більша гнучкість щодо місця монтажу, тим легше інтегрувати цей тип пристроїв у вхідну зону та зовнішні двері, – каже Томаш Бартол, інженер з технічної підтримки та розвитку компанії G-U Polska.

Біометричний контроль доступу

Сканери відбитків пальців – це рішення, завдяки яким сучасні двері можна персоналізувати не лише з точки зору дизайну, але й функціональності. Біометричний контроль доступу полегшує керування великими та часто важкими стулками – це означає, що автоматизовані двері зі сканером відбитків пальців може відкрити практично без зусиль навіть маленька дитина – потрібно лише провести пальцем по дверному сканеру.

Біометричний контроль доступу, хоч і асоціюється з сучасним рішенням, насправді працює всюди, а не лише в ультрасучасних розумних будинках. Сканер забезпечує зручне, комфортне та безпечне відкривання вхідних дверей – незалежно від віку членів родини та їх фізичної підготовки. Наприклад, маленьким дітям більше не потрібно носити ключі (тому вони їх не загублять), і важкі, але автоматизовані двері відкриються швидко і легко. Сканер відбитків пальців також працюватиме в будинку чи закладі, де живуть або тимчасово перебувають люди похилого віку, люди з обмеженою рухомістю або люди на інвалідному візку, тобто в приватних будинках престарілих і сучасних закладах догляду та лікування.

– У пропозиції G-U є кілька різних сканерів на вибір, які можна адаптувати до потреб користувачів і функцій самої будівлі. Сканер можна вибрати як за комфортністю експлуатації, так і за кількістю користувачів (закодовані відбитки пальців), за функцією надання прав адміністратора різних рівнів, а також за додатковими можливостями доступу. Все залежить від будівлі та її призначення, наприклад, у сімейному будинку найважливішим є дизайн і комфортна, безпечна експлуатація пристрою, а в компанії – можливість зберегти більше користувачів і більше функцій доступу. Наприклад, сканери IDENCOM і UniLock – першим можна керувати, скануючи кінчик пальця та за допомогою пульта дистанційного керування, а другий поєднує сканер відбитків пальців із цифровим зчитувачем і зчитувачем RFID, завдяки чому ним можна керувати введенням коду на цифровій клавіатурі, за допомогою транспондера (брелка чи картки), можлива також безконтактна ідентифікація за допомогою радіохвиль і дистанційне керування за допомогою смартфона, – пояснює Томаш Бартол.

Вхідні двері як частина розумного будинку

Сучасні будинки вирізняються не лише своєю архітектурою та дизайном, а й пристроями та системами, які створюють розумну будівлю – комфортну, безпечну та повністю керовану власником. І згадані автоматизовані вхідні двері є першим кроком до розумного дому – тобто дистанційного керування дверима.

Фото: G-U Polska/POiD

Двері – автоматизовані та підключені до центру управління – управляються дистанційно за допомогою мобільного пристрою (смартфон, планшет), через спеціальний додаток. Якщо додаток дозволяє дистанційно відкривати двері не тільки в домашньому режимі, то мобільний пристрій повинен мати вихід в інтернет. Завдяки цьому член родини, перебуваючи у відпустці чи на роботі, відкриє двері обраній особі, а також додатково отримає сповіщення (push-повідомлення), наприклад, про відкриття дверей дитиною за допомогою сканера відбитків пальців.

Протизламність і хороші замки – позачасовий тренд

Незмінною тенденцією в контексті зовнішніх дверей є, безумовно, тенденція, пов’язана з їх протизламним класом і безпекою будинку. Одним з найважливіших елементів дверей є замки. В даний час є багато різних рішень, в тому числі замки, які самі зачиняються з додатковим протизламним захистом, завдяки яким двері стають більш стійкими до небажаних маніпуляцій. Додатковою перевагою цього типу замків є те, що останній, хто виходить з дому, впевнений, що зачинив двері за собою – і для цього не потрібен ключ.

– Сучасним, протизламним рішенням для вхідних дверей є замки GU-Secury Automatic та GU-Secury Automatic-DR. У випадку з замком GU-Secury Automatic двері замикаються автоматично, як правило, у 3-х точках – ригелі висуваються на 20 мм і блокуються від можливості перевороту. Замок GU-Secury Automatic-DR, навпаки, забезпечує додатковий подвійний захист від злому, оскільки поєднує в собі засув і гачок. Усі замикаючі елементи також захищені від несанкціонованого втручання – гаками, стійкими до розпилювання, і механічними захистами в замикаючій пластині, – пояснює Томаш Бартол.

Не менш безпечними є сучасні сканери відбитків пальців, які мають відповідні протизламні рішення. У них – для більшого захисту – робота сканера заснована на кодуванні та зчитуванні конкретних точок з кінчиків пальців, а не цілих відбитків, а також на термічному методі, який виключає можливість копіювання та використання чужих відбитків. Що не менш важливо: небажані механічні маніпуляції всередині такого типу пристроїв не відкриють двері злодієві – зірваний зчитувач не передає сигнал до наступних підсистем.

Поширити статтю