Науковці НЛТУ України стажувалися у Технічному університеті м. Зволен (Словаччина)

90 Views
Фото: НЛТУ України

24-28 квітня 2023 р. викладачі кафедри лісових машин НЛТУ України, професор Мачуга О. С., доценти Герис М. І., Шевченко Н. В. та асистент Щупак А. Л. пройшли попередньо заплановане стажування у  Технічному  університеті м. Зволен (Словацька республіка)  за програмою Євросоюзу Еразмус+ (напрям КА1).

Про це повідомляється на сайті Національного лісотехнічного університету України.

Як йдеться у матеріалі, під час стажування українські науковці зустрілися із деканом факультету техніки Технічного університету Павлом Беньом, завідувачем кафедри природоохоронної та лісової техніки професором Йозефом Крілеком, та обговорили проблеми, що стосуються навчальних програм бакалавр­ського і  магістерського рівнів, форм навчання, залучення викладачів та студентів до науково-дослідних програм в обох університетах. Під час цих перемовин було уточнено план проведення дослідів на обладнанні приймаючої сторони, відбувся тестовий запуск обладнання та хід виконання робіт.

Також на зустрічі в ректораті українські науковці разом із словацькими колегами розглянули можливості подальшого розвитку взаємних наукових контактів шляхом подання спільних заявок на наукові ґранти та подальшу участь у програмі Erasmus+.

Фото: НЛТУ України

Під час стажування викладачі кафедри лісових машин НЛТУ України разом із викладачами та інженерами кафедри природоохоронної та лісової техніки факультету техніки Технічного університету Зволена провели експериментальні дослідження щодо впливу колісних рушіїв на довкілля.  План експериментів був узгоджений під час попередньої мобільності, а наявність сучасного обладнання і вимірювальної апаратури дали змогу провести дослідження впливу різних чинників (навантаження, тип шини і тиск у ній, вологість та щільність ґрунту тощо) на глибину колії за різної кількості проїздів.

Також викладачі кафедри лісових машин НЛТУ України ознайомилися із новоствореною лабораторією гідравліки та  устаткуванням для проведення навчальних занять і дослідно-наукової роботи та взяли участь у презентації науковців словацького представництва компанії Continental, які демонстрували свої наукові доробки стосовно гальмівних систем автомобілів.

Повідомляється також, що українські науковці разом із професором  Йозефом  Крілеком  розглянули  плани розвитку співпраці між кафедрами на подальший період, зокрема – участь у науковій конференції (планується у вересні 2023 року), залучення  науково-педагогічних працівників і персоналу до стажування, підвищення кваліфікації й розширення співпраці за програмою Еразмус+,  залучення студентів до міжнародної мобільності  в умовах, пов’язаних  із  війною в Україні.

За результатами стажування українські викладачі планують провести семінар на кафедрі лісових машин ННІ ІМАКІТ, а результати експериментального дослідження опрацювати та використати у спільних наукових публікаціях, і загалом застосувати набуті знання  під час проведення лекційних, практичних і лабораторних  занять з окремих дисциплін  для бакалаврів, магістрів і аспірантів та для удосконалення ОПП зі спеціальності «Галузеве машинобудування».

Поширити статтю