Перший квартал 2023 року підтвердив зниження замовлень на італійське деревообробне та меблеве обладнання.
Про це повідомляє Acimall (Асоціація італійських виробників деревообробного обладнання).
Щоквартальне опитування, яке проводить Дослідницьке бюро Acimall, демонструє негативну динаміку вже четвертий квартал поспіль. Проте для точної оцінки цієї інформації слід врахувати декілька нюансів, зокрема, виняткове зростання ринку, яке було характерним для другої половини 2020 року та упродовж усього 2021 року. Це – безпрецедентна за останні десятиліття тенденція. Окрім того, уповільнення на ринку, яке почалося у другому кварталі 2021 року, можна вважати природним, але негативна тенденція у січні-березні 2023 року викликає певні занепокоєння.
Як повідомляє Acimall, у першому кварталі 2023 року обсяги замовлень італійського деревообробного та меблевого обладнання скоротилася на 25,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це відбулося у зв’язку із зниженням попиту на міжнародних ринках (-20,6%) та значним скороченням внутрішнього ринку (-38,9%).
Слід також зазначити, що період, із яким проводиться порівняння, тобто січень-березень 2022 року, все ще був фазою експансії, зі значними темпами зростання в Італії та за кордоном, які підтримували державні субсидії в багатьох країнах – вони, з одного боку, дійсно допомогли багатьом галузям промисловості подолати наслідки глобальної надзвичайної ситуації, яку спричинив COVID-19, а з іншого – змінили нормальний розвиток ринку.
Скорочення обсягу замовлень відбивається і на тривалості періоду забезпеченого виробництва, який скоротився із у середньому 6,1 місяців в жовтні-грудні 2022 року до 5,2 місяців в січні-березні 2023 року.
Інфляційна тенденція, яка у 2022 році відповідала економіці в цілому, здається, в перші місяці 2023 року сповільнилася: зростання продажних цін на італійське деревообробне та меблеве обладнання обмежилося 0,6%.
Думки, зібрані під час квартального дослідження Дослідницьким бюро Acimall, показують, що опитані компанії очікують суттєвої стабільності виробництва (71%), тоді як 24% вказують на тенденцію до зростання, а 5% – до зниження. Зайнятість зростає в 14% опитаних компаній, залишається незмінною – у 81%, зменшується – в 5%.
Складські запаси є стабільними у 62% опитаних, тоді як решта 38% порівну розподілені між тими, хто вказує на їх збільшення (19%) і скорочення (19%).
Опитування щодо прогнозів дає розуміння сценаріїв, які можуть виникнути в короткостроковій перспективі: 38% опитаних компаній очікують суттєвої стабільності обсягу замовлень із зовнішніх ринків; таких замовлень зменшиться на думку 38% опитаних, а на думку 24% – збільшиться. Щодо італійського ринку, то 57% опитаних передбачають істотну стабільність, 19% – збільшення замовлень і 24% – їх зменшення.