Німеччина: розвиток ситуації на ринку палет передбачити складно

196 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

За півроку ціни в Німеччині на нові європіддони впали на 40%. І це, швидше за все, не кінець.

Про це повідомляє портал польської деревообробної промисловості Drewno.pl, опираючись на прогнози та аналіз німецької компанії Pacurion, яка займається торгівлею піддонами.

Отож, за прогнозами, вартість нового європіддону у грудні 2022 року становитиме приблизно €12,85. Drewno.pl зазначає, що це означає подальше падіння цін, які в листопаді становили €14 за один піддон. Відтак з травневого піку (23-25 ​​€/шт.) зниження ціни склало приблизно 40%. Різниця порівняно з листопадом минулого року не така велика (зменшення приблизно на 18%), але також очевидна. Важливо, що в умовах зростання основних виробничих витрат, які спостерігаються цьогоріч, тобто сировини, енергії та оплати праці, зниження цін безпосередньо вплине на виробників палет, зазначає видання.

Ціни на нові європалети на німецькому ринку/ Джерело: Pacurion

Якщо весняне, також стрімке, зростання цін на піддони було пов’язане в першу чергу з нападом Росії на Україну і, як наслідок, припиненням поставок піддонів з Росії, Білорусі та частково з України, то причиною теперішнього значного падіння цін є внутрішні фактори. В основному це пов’язано зі скороченням виробництва практично всіх галузей німецької промисловості, зокрема пов’язаних з будівництвом.

Додатковим стимулом є величезна конкуренція на німецькому ринку піддонів, зазначають у Pacurion. Тут варто згадати, що Німеччина є найбільшим виробником палет у Європі. На другому місці – Польща, а Україна посідає третє серед європейських виробників палет.

Як зауважують експерти Pacurion, подальший розвиток ситуації на ринку палет передбачити складно. Нещодавно, після російських атак на енергетичну інфраструктуру, кілька виробників у Київській області були змушені повністю зупинити виробництво через перебої з електроенергією. Цілком можливо, що виробники із Західної України також будуть змушені скоротити або навіть припинити виробництво палет. І це може спричинити тимчасове підвищення цін, зазначає Drewno.pl.

Загалом зараз складно передбачити, як буде поводитися будівельна галузь у наступному році, але багато експертів очікують різкого зниження активності в цьому секторі. Також немає оптимістичної інформації з інших секторів економіки.

Наразі виробники піддонів у Німеччині не мають проблем із доступом до деревної сировини та пиломатеріалів, необхідних для виробництва палет, проте передбачити, скільки триватиме така ситуація і як розвиватиметься у подальшому, неможливо.

Поширити статтю