Новий багатоповерховий будинок з деревини з’явиться в Бостоні, США

П’ятиповерхова структура змішаного використання в районі Роксбері, Бостон, США, являє собою новий тип будівлі з нульовим споживанням енергії, побудованого з дерева. Будівля, як сподіваються його проектувальники, стане прикладом нового способу будівництва житла в містах.

Проект п’ятиповерхового будинку розроблений архітекторами Масачусецького технологічного інституту і фахівцями дизайнерської фірми Placetailor. Розробники пропонують використовувати в будівництві перехресні клеєні панелі і брус, що дозволить усунути більшу частину викидів парникових газів, пов’язаних зі стандартними будівельними матеріалами. Будівлю зберуть на місці колишніх заводських корпусів, і вона обіцяє бути настільки енергоефективною, що обсяг його чистих викидів вуглецю виявиться практично нульовим. Знизити кількість викидів парникових газів дозволять використовувані в ньому сучасні системи опалення і вентиляції.

Бостонський проект стане одним з найбільших житлових будинків з деревини в США на теперішній час (при цьому потенційно технології дозволяють зводити споруди висотою до 18 поверхів), а також одним з найбільш інноваційних, завдяки методам будівництва. Будинок буде складатися з 14 житлових одиниць різних розмірів разом з робочими просторами на першому поверсі для спільноти. Про точні терміни реалізації проекту поки що не повідомляється.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь