Опорядження паркету

Tags: 220 Views

Опоряджують паркет здебільшого за допомогою матеріалів УФ-затвердіння. Іноді використовують різноманітні воски і оливи, хоча частка їх споживання порівняно низька. Для опорядження паркету використовують лише прозорі матеріали, які передбачають використання для УФ-сушіння тільки ртутних ламп.

Паркетні панелі зазвичай обробляють на двох окремих лініях. Перша – це лінія із нанесення шпаклювання, де використовують густу високов’язку шпаклівку УФ-затвердіння. Панелі шпаклюють, щоб можна було максимально використовувати необроблену деревину. Шпаклівкою можна заповнювати найбільші сучкові отвори, подряпини та інші неоднорідні зони на поверхні. Зазвичай шпаклівку колерують у тон, максимально наближений до відтінку деревини.

Калібрувальне шліфування передує шпаклювальній машині на лінії. Його використовують, щоб виготовити паркетні панелі за можливості однакової товщини.

Потім розміщений важкий шпаклювальний валець, який на відміну від звичайних дозувального і розподільного має металевий валець, що тисне на нанесений шар для максимально можливого глибокого проникнення шпаклівки у тріщини деревини. Потім УФ-шпаклівка висихає під звичайними УФ-лампами і далі відбувається шліфування паркетних панелей для видалення надлишку нанесеної грунтівки.

Після грунтувальної лінії майбутній паркет потрапляє на лінію для нанесення лаку через проміжне зберігання. Ця лінія може складатися із вальцьових машин, УФ-камер, шліфувальних машин та інфрачервоних камер. Перший валець головним чином використовують для нанесення УФ-лаку, який підвищує адгезію до деревини. Лак може бути стовідсотковим або водорозчинним УФ-затвердним матеріалом. При використанні водорозчинного УФ-лаку необхідно забезпечити випаровування води до УФ-затвердіння. У деяких випадках це відбувається з використанням інфрачервоних камер, які розташовують за вальцьовою машиною, чи завдяки продовженню ділянки проміжного конвеєра. Тверда деревина тропічних порід потребує використання спеціальних адгезійних грунтувальних лаків.

Інші вальці використовують, щоб довести загальну кількість використаного лаку до 65–100 г/м2. Вся лінія може складатися із таких пристроїв: шліфувальна машина для калібрування, вальцьовий пристрій, інфрачервона камера, УФ-камера, легка шпаклювальна машина, УФ-камера, вальцьовий пристрій, УФ-камера, шліфувальна машина для міжшарового шліфування, вальцьовий пристрій, УФ-камера, вальцьовий пристрій, вальцьовий пристрій, УФ-камера.

У випадку використання УФ-олив та УФ-восків використовують таке саме обладнання. як і при нанесенні лаку. Може знадобитися лише більша кількість інфрачервоних камер залежно від складу УФ-матеріалів.

Для паркету найбільше надаються міцні лаки УФ-затвердіння. Їх, як правило, наносять на автоматичних вальцьових лініях. Паркетні лаки зазвичай виготовляють з урахуванням потреб клієнта та особливостей лінії. Основні вимоги стосуються адгезії, зносостійкості, хорошого шліфування і належного зовнішнього вигляду поверхні.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь