Нові ріжучі матеріали для інструментів LEUCO

Ріжучий матеріал для дискових пил є дуже важливим. LEUCO постійно займається його вдосконаленням в пошуках ідеального варіанту.

Нині наша команда презентує новий ріжучий матеріал «HL Board 04 plus». Чим він відрізняється від інших і які ще є в LEUCO ріжучі матеріали, розповіли Домінік Фенделер, голова департаменту досліджень та розвитку дискових пил LEUCO, і Маркус Еркенбрехер, менеджер з продуктів дискових пил.

– Які ріжучі матеріали LEUCO зазвичай використовує для дискових пил?

– В основному ми в LEUCO використовуємо три різні типи ріжучих матеріалів для дискових пил. 98% ріжучих граней зроблені з карбіду вольфраму або промислово виготовлених алмазів (DP). Маємо 10 видів твердосплавних матеріалів для різних типів деревини, композитних матеріалів та кольорового металу. Що ж до алмазного ріжучого матеріалу, вибір зводиться до трьох видів.

– Для чого потрібні різні ріжучі матеріали?

– З фізичних причин. Підвищена зносостійкість ріжучого матеріалу призводить до зниження міцності на згин. З підвищенням твердості ріжучий матеріал стає крихкішим. І навпаки, менш твердий ріжучий матеріал відзначається вищою міцністю на згин. Залежно від потреб ці дві властивості взаємокорегуються. Полікристалічний алмаз, один з найміцніших і найбільш зносостійких ріжучих матеріалів, водночас є одним з найбільш крихких. Він легко ламається при ударах.

– Що ці характеристики зносостійкості та стійкості до навантажень дають користувачам?

– Нашим незмінним завдання є підвищення життя зуба інструменту. Термін експлуатації різця можна підвищити, збільшивши твердість і зменшивши зношення або посиливши в’язкість та зменшивши ризик поламки ріжучої грані. Співвідношення цих характеристик повинно відповідати матеріалам, які оброблятимуть.

HL Solid 15, наприклад, поєднує м’якість та в’язкість для різання м’яких порід деревини, а новий HL Board 04 plus, твердіший, але крихкіший, найкращий для обробки MDF. Такий самий принцип застосовуємо для алмазів: DP набагато твердіший за HW, але змінюючи інші властивості (розмір гранул, концентричність тощо), ми отримуємо різні типи DP для різних матеріалів. За потреби, всі ріжучі матеріали можна зміцнити за допомогою додаткового покриття, широко відомого на ринку за назвою «Leuco topCoat». Воно підвищує термін експлуатації різців і запобігає налипанню на верхній шар ріжучих граней.

– Як можна покращити властивості ріжучих матеріалів?

– Нові матеріали і більша швидкість подавання верстатів призвели до підвищення вимог до ріжучих граней дискових пилок. А, відповідно, і до ріжучих матеріалів. Питання розвитку завжди стосуються твердості, в’язкості та механічної обробки.

– Як тестують нові ріжучі матеріали?

– Перший і важливий крок – протестувати механічну роботу матеріалу на процесах внутрішнього виробництва. Ми звертаємо увагу на такі речі:

  1. Як поводиться матеріал під час паяння, адже якщо карбід заважкий, він може зламатися.
  2. Як карбід поводиться під час подрібнення – якщо він занадто м’який чи важкий, є ризик утворення тріщин. Завдяки цим процесам оптимізується диск для подрібнення та корегується відповідно до твердого сплаву. Це стандартизований тест на зношення, який створили наші розробники.

Будь-який новий матеріал зазнає цих випробувань внутрішнього тесту перед тим, як перейде до практичного тестування. В численних польових дослідженнях його протестують користувачі на своїх верстатах під час щоденної роботи.

– Чим відрізняється новий HL Board 04 plus від LEUCO?

– HL Board 04 plus – це карбідвольфрамовий матеріал, який розробили спеціально для LEUCO. Його оптимізована продуктивність є результатом незвичного поєднання компонентів. Хоча його твердість така сама, як і в попередніх, HL Board 04 plus менш ламкий та стійкий до впливів навколишнього середовища.

– На яких типах дискових пил може бути використаний новий ріжучий матеріал?

– Особливий HL Board 04 plus найкращий для «U-Cut» та «Q-Cut», нових серій дискових пилок для форматного розкрою з твердосплавними різцями, всіх конічних підрізних дискових пилок, форматних дискових пилок для фінішної обробки та пилок з великою кількістю зубів, наприклад, дискових пилок серії g5-System.

Його також можна використовувати в інструментах для обробки багатьох матеріалів – від деревини до пластику.

– Які переваги отримують користувачі?

– Враховуючи те, що HL Board 04 plus вкриє велику кількість пилок різних серій, майже всі користувачі відчують переваги нового ріжучого матеріалу. Вони отримають вигоду від набагато довшого терміну експлуатації ріжучих граней. Польові дослідження довели, що новий ріжучий матеріал підвищує життя зуба на 30% порівняно з попередньо використовуваними карбідовими матеріалами.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *