Основні тенденції, що впливатимуть на світовий лісовий сектор у 2024 році

155 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

Аналітики ResourceWise проаналізували найважливіші тенденції, які вплинули на світовий лісовий сектор у 2023 році. На їхню думку, це допоможе краще зрозуміти, які фактори можуть відіграти роль у розвитку лісової галузі в 2024 році.

Протягом останнього року світовий лісовий сектор пережив турбулентність і невизначеність, кажуть у ResourceWise. В той час, як у деяких регіонах спостерігалося значне зниження цін порівняно з останніми роками, в інших ціни, навпаки, різко підскочили вгору внаслідок перебоїв у традиційних ланцюжках постачання.

Російське вторгнення в Україну продовжує впливати на постачання балансів листяних порід

Незабаром виповнюється два роки війни Росії проти України. Жахливі наслідки цього конфлікту відчули в різних галузях промисловості по всьому світу, у тому числі й на ринках деревини, повідомляють у ResourceWise.

Експорт деревної продукції з Росії, яка колись була її основним джерелом, як-от, наприклад, пиломатеріалів хвойних порід і балансів листяних порід, суттєво скоротився. Це сталося завдяки санкціям, накладеними ЄС та іншими країнами, які забороняють імпорт багатьох російських товарів.

Ці заборони призвели до того, що інші європейські країни, такі як Фінляндія, закрили цю нішу на ринку. Однак перебої з поставками спричинили стрибок світового індексу цін на деревне волокно листяних порід (HFPI) до найвищого рівня за понад десять років, зазначають у ResourceWise. Фактично, HFPI перевищив світовий індекс цін на деревне волокно хвойних порід (SFPI) у II кварталі 2023 року вперше з тих пір, як ResourceWise почав відстежувати ці індекси в 2014 році

Зміна економічного клімату в Китаї сповільнює попит на тріску листяних порід

Протягом кількох років Китай залишався значним джерелом загального глобального попиту на тріску та інші вироби з деревини. Це пояснювалося тим, що економіка країни перебувала на стадії зростання/інвестування, коли будівельна галузь активно розвивалася потребувала цих ресурсів.

Згідно з прогнозами, у 2023 році попит в Китаї на вироби з деревини мав вирости. Однак натомість економічний клімат у країні протягом року погіршився, що призвело до падіння колись потужної торгівлі тріскою з листях порід деревини на 26% у проміжку між 2022 та 2023 роками.

Цей економічний спад також серйозно вплинув на російський експорт, оскільки Китай був однією з небагатьох країн, які продовжували торгувати з Росією. Очікується, що падіння обсягів торгівлі, ймовірно, продовжиться, спричиняючи нестабільні ціни на багато виробів з деревини в I кварталі 2024 року.

Наслідки лісових пожеж у Канаді поки що не проявилися повною мірою

Як уже повідомляв ResourceWise, 2023 рік встановив рекорд за кількістю найбільш руйнівних лісових пожеж у сучасній історії Канади. За даними Міністерства природних ресурсів Канади, протягом тривалого сезону лісових пожеж у країні вигоріло понад 18 млн га лісів.

Щоб описати рівень збитків, Рада лісової промисловості Квебеку (QFIC) 30 листопада минулого року опублікувала попередження про збитки. У ньому зазначили, що поточна стратегія боротьби із лісовими пожежами коштуватиме лише лісопиляльній промисловості Квебеку приблизно 13,5 млрд канадських доларів.

Ці цифри продовжуватимуть зростати, оскільки також будуть включені додаткові операції та категорії. Така висока вартість лише одного аспекту лісогосподарських робіт у Квебеку показує, наскільки масштабними будуть збитки від лісових пожеж.

Не дивно, що збитки такого масштабу спричинить хвилевий ефект, який пошириться з місцевої економіки Канади на світові ринки деревини. Коли, де і якою мірою ці наслідки будуть відчутні, ще належить побачити, кажуть аналітики ResourceWise.

Також Канада вже відчула на собі тягар скорочення виробництва в таких регіонах, як Тихоокеанський північний захід. Багато компаній перенесли свою діяльність на південь США, створюючи дефіцит виробництва в країні.

Проте водночас Канада залишається основним джерелом імпорту пиломатеріалів для США. Але в умовах скорочення можливостей поставок деякі країни Європи вже заповнюють на ринку цю прогалину.

Постійні ризики лісових пожеж, безсумнівно, продовжуватимуть відігравати роль у виробничому потенціалі Канади, тому ResourceWise продовжуватиме стежити за ситуацією.

За матеріалами ResourceWise

Поширити статтю