Перший у світі дерев’яний супутник пройшов випробування

Tags: 187 Views

Фінський наносупутник WISA Woodsat, зроблений з березової фанери, успішно завершив випробувальний запуск 12 червня. Надіслати супутник на орбіту планують цієї осені.

Функціональна модель дерев’яного супутника розміром 4 x 4 x 4 дюйми була відправлена у стратосферу, прикріпленою до метеозонда з наукового центру Heureka. Метою місії було випробування камери і комунікаційного обладнання WISA Woodsat у суворих умовах космосу. Досягнувши висоти 19 миль, повітряна куля вибухнула, як і планувалося, і крихітний супутник приземлився на парашуті. Його знайшли неушкодженим в ялині.

«Все пройшло як треба», – сказав Самулі Найман, головний інженер WISA Woodsat. «З даних телеметрії ми добре бачимо, як поводиться супутник, і тепер ми можемо бачити, чи потрібні які-небудь зміни в наших системах. Схоже, у нас немає серйозних проблем».

Планується, що створений в Фінляндії супутник буде запущений в космос цієї осені за допомогою ракети Rocket Lab Electron з пускового комплексу на півострові Махія в Новій Зеландії. Опинившись на орбіті на висоті понад 300 миль над Землею, WISA Woodsat розгорне антени і селфі-камеру, встановлену на подовжувачі.

Місія наносупутника полягає в тому, щоб перевірити придатність березової фанери і дерева в цілому в конструкціях космічних кораблів шляхом впливу на них екстремальних космічних умов, таких як спека, холод, вакуум і радіація. Єдиними не дерев’яними зовнішніми конструктивними елементами сателіта є кутові алюмінієві напрямні.

Команда з Кіотського університету в Японії також розробляє плани запуску дерев’яного супутника у космос у 2023 році.

Джерело: woodworkingnetwork.com

Поширити статтю