Польські меблі подешевшають

145 Views
Фото ілюстраційне

Меблева галузь Польщі одночасно стикається з багатьма проблемами, які є результатом поточної глобальної економічної та політичної ситуації. Проте меблі нарешті почнуть дешевшати. Вже з’являються перші ознаки цього, що є чудовим сигналом для роздрібних клієнтів і може пожвавити сектор.

Про це пише польське видання BIZNES.meble.pl.

“Здається, ринок меблів уже досяг максимального цінового рівня, і зараз ми бачимо перші ознаки стабілізації, – каже Лешек Ранєвич, президент компанії Abacorp, яка є організатором ProMaTap, однієї з найважливіших меблевих подій B2B у Польщі, яка відбудеться 20 та 21 квітня 2023 року. – Наприклад, ми бачимо повернення до допандемічних цін на фрахт, зниження вартості комплектуючих для виробництва меблів на 10-15%. Якщо рівень інфляції буде задовільним і виробники меблів не захочуть отримувати надприбутки, покупці побачать зниження цін на меблі, яке може відбутися в другій половині цього року або на початку наступного року”.

Як зазначає BIZNES.meble.pl, ціни на фрахт є хорошим прикладом, адже саме морем з Китаю на польські фабрики доставляють більшість комплектуючих для виробництва меблів. У квітні 2020 року фрахт коштував $2 тис. за один стандартний морський контейнер ємністю 40 hc, але протягом року ціни підскочили до $18 тис. за той самий контейнер. Це не могло тривати довго. Наразі ціни впали до $1800 за контейнер, що має вплинути на кінцеву ціну меблів, вироблених у Польщі.

Як йдеться у матеріалі, опублікованому BIZNES.meble.pl, потужність польської меблевої промисловості протягом багатьох років створювалася завдяки конкурентоспроможним, а по суті, безконкурентним, цінам. Однак тиск заробітної плати став для польської меблевої галузі проблемою. Тому ринок вирішив відповісти автоматизацією виробництва. Як зазначає видання, ще ніколи польські компанії не інвестували стільки в обладнання. Під час цьогорічної ProMaTap, гасло якої “Як розвиватися в умовах кризи. Як знизити собівартість виробництва завдяки новим технологічним та енергетичним рішенням”, покажуть найсучасніші машини, які здатні взяти на себе більшість етапів виробництва меблів.

Поширити статтю