Повітряно-трелювальна установка важлива для лісозаготівлі

177 Views
Фото: Facebook Карпатського офісу ДП "Ліси України"

Повітряно-трелювальна та канатні установки призначені для трелювання деревини, а також транспортування лісу з лісосіки до навантажувального пункту, в окремих випадках – для його навантаження і складування. Найбільш поширені в лісовій промисловості підвісні канатні установки.

Чому для лісозаготівлі в гірських регіонах краще використовувати саме канатну установку, пояснює на своїй Facebook-сторінці Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України”.

За словами лісівників, повітряно-трелювальна установка необхідна, щоб обережно, не шкодячи довкіллю, заготовляти деревину, а не тягнути важкі колоди гірськими схилами і берегами потоків та річок, як це робилося колись і завдавало непоправної шкоди тонкому і вразливому шарові родючого ґрунту, нищило молоді дерева.

Як йдеться у дописі Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”, канатні системи порівняно з іншими лісовими машинами і механізмами забезпечують найменший негативний вплив на деревостани і ґрунти під час проведення лісосічних робіт.

Фото: Facebook Карпатського офісу ДП “Ліси України”

До прикладу, на базі філії “Рахівське лісодослідне господарство” проводиться первинне трелювання деревини канатно-трелювальною установкою MOZ – 300. Далі трелювання деревини до верхнього складу здійснюється колісним трелювальним трактором, а вже на верхньому складі проводиться розкряжування пів хлистів на потрібні сортименти і дрова.

Відповідальна особа – контролер вносить до системи обліку деревини інформацію щодо заготівлі, вивезення, переміщення та реалізації деревини, формує первинні та товаросупровідні документи і роздруковує їх на мобільному принтері.

Фото: Facebook Карпатського офісу ДП “Ліси України”

Після завантаження деревини на автотранспорт для її вивезення, контролер друкує ТТН-ліс, сформованої в КПК у трьох примірниках, які підписують відправник, водій, що прийняв вантаж для перевезення, та одержувач, та здійснює обмін даними між КПК та системою обліку деревини.

Поширити статтю