Польські виробники продають менше меблів

206 Views
Фото ілюстраційне. Фото: BRWmania

Відповідно до звіту «Polskie Meble Outlook 2023» , який підготувала B+R Studio та поширює Польська торгова палата виробників меблів (OIGPM), продажі польських меблів зростають у вартості, але зменшуються в обсязі.

Порівняння динаміки вартості та обсягу експорту за групами меблів. Фото: OIGPM/ Drewno.pl

Вартість проданої меблевої продукції у 2022 році досягла 68,5 мільярдів злотих, що на 11% більше порівняно з 2021 роком. Однак цей результат значною мірою є результатом інфляції, що видно по менших обсягах проданої меблевої продукції, ніж у 2021 році.

Аналіз динаміки вартості та обсягу експортованих меблів чітко показує, що у 2022 році у більшості досліджуваних меблевих групах було зафіксовано зменшення обсягів з одночасним зростанням вартості порівняно з 2021 роком.

Найбільше зменшення обсягів зафіксовано в групах: меблі для спальні, офісні меблі та елементи меблів (по 0,90). Зростання обсягу торкнулося твердих меблів для сидіння (1,13) та матраців (1,01), а інші меблі – єдина група, де обсяг залишився на рівні 2021 року.

За прогнозами аналітиків, у 2023 році можна очікувати подальших падінь, але їх масштаби можуть бути меншими, ніж прогнозувалося на початку осені.

Окрім інфляції, на результати польської меблевої промисловості значною мірою впливатимуть рішення Lasy Państwowe, які визначають ціни та доступність деревної сировини та її відповідність сертифікатам, що дозволяють продавати польські меблі на світових ринках.

Джерело: Drewno.pl

Поширити статтю