Німецька паркетна промисловість фіксує падіння продажів

160 Views
Фото ілюстраційне. Фото: Barlinek

Після року геополітичної кризи, позначеної турбулентністю, німецька паркетна промисловість стикається з новими викликами у зовнішній торгівлі.

Це стало зрозуміло, коли Асоціація німецької паркетної промисловості (VDP) оприлюднила нові ринкові дані на загальних зборах у Берліні, які відбулися 12 травня 2023 року.

«З огляду на поточну ситуацію на ринках, важливо зробити переваги паркету від вітчизняних виробників ще більш зрозумілими для продавців та споживачів», – пояснив голова правління VDP Міхаель Шмід.

Згідно з внутрішнім опитуванням асоціації, оборот компаній-членів VDP у Німеччині зріс на 6,0% у 2022 році порівняно з попереднім роком і склав €274,4 млн. Події в першому півріччі стали вирішальними для зростання. Окрім того, зростання продажів характеризувалося збільшенням витрат на ланцюжок постачання та високими цінами на енергоносії, що сприяло зростанню витрат. Водночас продажі паркету компаніями-членами VDP в Німеччині у 2022 році знизилися на 11,7% порівняно з попереднім роком до 7,7 млн м2.

“Після того, як під час пандемії в Німеччині люди активно займалися ремонтною діяльністю, ситуація значно змінилася після початку війни в Україні. У зв’язку зі спадом у будівельній галузі наш сектор все більше відчуває зустрічний вітер”, – пояснив Міхаель Шмід.

Інші виробники підлогових покриттів також стикаються зі спадом ринку. “Загальна економічна ситуація в Німеччині спричиняє проблеми для паркетного сектору, а також тиск імпорту”, – зазначив пан Шмід.

Так, спад продажів посилився в першому кварталі 2023 року: згідно з опитуванням асоціації, з січня по березень 2023 року продажі паркету компаніями-членами VDP впали на 36,4% порівняно з відповідним кварталом попереднього року, а оборот скоротився на 29,7% до €51,2 млн. Трохи вище середнього падіння було зафіксовано для багатошарового паркету, як безумовно найважливішого сегмента продукції.

Складна ситуація в Німеччині у сфері нерухомості посилюється масовим збільшенням імпорту паркету, особливо з Далекого Сходу. За даними Федерального статистичного управління Німеччини, імпорт багатошарового паркету в Німеччину лише з Китаю збільшився до 9,2 млн м2 у 2022 році, при тому що у 2021 році він становив близько 7 млн м2.

Загальний обсяг імпорту паркету до Німеччини за рік зріс приблизно на 10% до 22,3 млн м2. На противагу цьому, німецький експорт паркету впав приблизно на 3% до 10,1 млн м2.

Варто також відзначити, що понад 40% німецького експорту паркету припадає на три сусідні з Німеччиною країни – Австрію, Швейцарію та Францію, з якими німецька паркетна галузь традиційно тісно пов’язана.

За матеріалами VDP/VDM

Поширити статтю