Віконний ринок України за 2023 рік: виробництво вікон зросло на 26%

98 Views
Фото ілюстраційне. Фото: "Віконний консалтинг"

Загальний обсяг вироблених у 2023 році в Україні світлопрозорих конструкцій оцінюється в 3,9-4,1 млн одиниць – зростання становило приблизно 26% завдяки відновленню та збільшенню нового будівництва. Деякі компанії-виробники вікон попри війну практично вийшли на обсяг виробництва 2021 року. Також зріс український експортний ринок вікон – він отримав приріст у 31,8%.

Детальний аналіз українського ринку вікон за 2023 рік зробила команда проєкту “Віконний консалтинг”. З ним можна ознайомитися за посиланням. Наводимо ключові висновки із дослідження.

Отож, згідно аналізу, підготованого “Віконним консалтингом”, загальний обсяг вироблених у 2023 році в Україні світлопрозорих конструкцій оцінюється в 3,9-4,1 млн одиниць. За висновками команди “Віконного консалтингу”, порівняно з 2022 роком зростання становило приблизно 26%. Таке значне зростання відбулося в першу чергу завдяки відновленню та збільшенню нового будівництва у 2023 році порівняно із 2022 роком.

Скриншот. Джерело: “Віконний консалтинг”

Деякі з топ-5 компаній-виробників вікон практично вийшли на обсяг виробництва 2021 року, незважаючи на всі складнощі, які принесла війна.

Також у “Віконному консалтингу” відзначили, що відсоток кольорових вікон на українському ринку постійно зростає (наразі білі вікна займають 63% ринку, а кольорові – 37%). Вони особливо популярні в багатоповерховому будівництві та на заході України.

Щодо експорту вікон, то у 2023 році вітчизняні компанії-виробники світлопрозорих конструкцій та дилери за даними “Віконного консалтингу” експортували за кордон вікон на майже $29 млн. У 2022 році в грошовому еквіваленті експорт вікон склав $22 млн. Як кажуть в “Віконному консалтингу”, це було зумовлене тим, що деякі європейські дистриб’ютори, враховуючи складну ситуацію в Україні, зменшували обсяги контрактів з українськими компаніями і переорієнтовувалися на польські чи на місцеві. Проте, побачивши, що українські віконні компанії тримаються та виконали у 2022 році всі свої зобов’язання, іноземні дистриб’ютори збільшили обсяг замовлень, і український експортний ринок вікон отримав приріст в 31,8%.

Згідно аналізу, виконаного командою “Віконного консалтингу”, у 2023 році, на відміну від 2022 року, 24% дилерів вказали на зростання трафіку у віконних салонах і у 17% він не змінився. Це не може не радувати, кажуть у “Віконному консалтингу”, адже в позаминулому році всі опитування відзначали падіння. Також позитивним фактом є зменшення запиту на вікна економ-сегменту порівняно зі стандартними. Так, якщо 2022 року частка вікон економ-сегменту на українському ринку за даними опитування дилерів складала 57%, то у минулому році вона зменшилася до 37%.

Опитування дилерів також показало, що кваліфікований менеджер є золотим фондом будь-якої компанії – ще більше зросла вага фахової роботи менеджера з продажу (до 67% у 2023 році проти 50% у 2022 році). Проте, як тільки доходить справа до ціни, то кваліфікація менеджера втрачає свою провідну роль і відходить на другий план.

Найвагомішими причинами втрати клієнтів у спадному порядку опитані відзначили демпінг з боку конкурентів, ціну та очікування “кращих часів”.

Щодо активності у соціальних мережах, то вона зменшилася: у 2023 році мають свої сторінки 66% опитаних проти 78% у 2022 році, хоча ще 15% вказали, що планують зайнятися соцмережами у поточному році.

Також за даними “Віконного консалтингу” відбувся перерозподіл роботи з постачальниками. Із одним постачальником у 2023 році працювало 28% опитаних дилерів проти 18% у 2022 році, два постачальника у 2023 році мали 32% порівняно із 68% у 2022 році, три та більше – 40% у 2023 році проти 15% у 2022 році (купляють, де дешевше – зазначив “Віконний консалтинг”).

Також суттєво збільшився відсоток дилерів, які шукають саме ціну і це є чітким відображенням попередніх відповідей в частині втрати замовника через ціну та демпінг зі сторони конкурентів, зазначили у “Віконному консалтингу”. На жаль, тільки 13% опитуваних зареєструвалися на порталі “Дія” в розділі “Є-відновлення”.

Ще один висновок із проведеного аналізу – до сих пір не приділяється достатньої уваги якісному мотажу. При тому кількість самих вікон, які відповідають діючому ДБН, зростає.

Ну і наостанок, незважаючи на війну, більшість респондентів очікує збільшення продаж у 2024 році, підсумовує “Віконний консалтинг”.

Поширити статтю