Представництво ЄС в Україні високо оцінює позитивні інституційні зміни, які відбулися в нашій лісовій галузі

63 Views
Фото: Держлісагентство

Голова Держлісагентства Віктор Смаль взяв участь у зустрічі з представником ЄС в Україні з питань сільського, лісового господарства та продовольства Крістіаном Беном Хеллом стосовно імплементації фінансованих проєктів ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) та «Інклюзивне, конкурентоспроможне, стійке функціонування та розвиток ланцюгів створення вартості в сільському, рибному та лісовому господарстві» (імплементується Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).

Зустріч відбулась у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України за участі Першого заступника Міністра Олександра Краснолуцького, Заступника Міністра з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка та директора департаменту стратегічного планування та збалансованого природокористування Едуарда Арустамяна.

Також були присутні керівник проєкту IPRSA Джон Міллнз, експерт проєкту IPRSA Ігор Крамаренко, міжнародний лісівничий консультант FAO в Україні Альберто Дел Лунго та національний спеціаліст лісівничої програми FAO в Україні Василь Масюк.

Мета зустрічі і теми обговорення:

  • Залучення інвестицій зі сторони ЄС в українську лісову галузь;
  • Аналіз законодавчої бази України у сфері лісового господарства на предмет відповідності до регламентів ЄС;
  • Підготовка України до нових правил експорту деревини до ЄС згідно правил EUDR, які вступлять у силу у 2025 році;
  • Реформа лісової державної охорони і створення нового державного органу у сфері нагляду і контролю за довкіллям.

Домовились обговорити виклики та поточний стан імплементації європейських норм в Україні в рамках платформи EU-Ukraine PHOENIX Dialogues щодо лісів.  Також запланували участь у Міжнародному форумі «Вплив Регламенту ЄС щодо знеліснення та деградації лісів на Україну: перспективи та ризики», який організовують FAO, FSC Україна, WWF-Україна та IPRSA.

Фото: Держлісагентство

Віктор Смаль поінформував Бена Хелла щодо Міжнародної конференції донорів «Підтримка відновлення лісового господарства в Україні» 26-27 березня 2024 року в Празі, Чеська Республіка.

Держлісагентство

Поширити статтю