Представники УАМ зустрілися із представниками Європейської конфедерації меблевої індустрії (EFIC)

151 Views
Фото: УАМ

Зустріч відбулася у форматі обміну досвідом у звичному для нинішніх реалій режимі Zoom-спілкування, повідомляє Українська Асоціація Меблевиків (УАМ).

Цей захід був частиною навчально-консультаційного швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членства в бізнес-асоціаціях мікро-, малих і середніх підприємств», який на базі Києво-Могилянської бізнес-школи реалізується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки уряду Швейцарії. Допомогу в організації та проведенні зустрічі надала Києво-Могилянська бізнес-школа.

EFIC є потужним і авторитетним галузевим союзом, в якому обʼєдналися меблярські асоціації європейських країн та меблеві кластери, і саме вона, коли Україна зазнала російської агресії, запропонувала Українській Асоціації Меблевиків для сприяння й підтримки безплатне асоційоване членство. Після квітня, коли УАМ набула такого членства, грудневе онлайн-спілкування представників обох сторін  стало фактично першим спільним ознайомчим заходом. Хоча ділові контакти датуються ще 2020 роком, коли УАМ готувала свою першу В2В-виставку й звернулася до EFIC за сприянням у пошуку баєрів.

Як розповіла член правління УАМ  Оксана Донска, яка була на цій зустрічі спікером від УАМ, секретар EFIC, пані Габріела, зробила докладну презентацію конфедерації, в якій розповіла про її членів, умови їхнього членства, організаційні засади, структуру організації, формування її бюджету. Зокрема про те, що в  складі правління конфедерації керівники всіх національних меблевих асоціацій, що в конфедерацію на правах асоціації ввійшов шведський меблевий гігант «ІКЕА», що – як ще один виняток – безвнескове членство в EFIC надано лише Українській Асоціації Меблевиків. Оксана Донска, подякувавши за це, своєю чергою в такий же спосіб розповіла про УАМ.

Більш розгорнуті відповіді  на деякі позиції презентаційної інформації учасники інтернет-мосту з українського боку отримали від пані Габріели в ході подальшої дружньої розмови. З цієї розмови учасники також довідалися, що EFIC є впливовим лобістом галузі в масштабах Євросоюзу, розробником галузевих нормативних документів, ініціатором і провідником суспільно вагомих галузевих проєктів – приміром, екологічного, енергоощадливого, кластерного, навчального, кадрового спрямування, безвідходного виробництва тощо. Одним із її недавніх актуальних напрацювань були рекомендації  меблярам для виходу з ковідної кризи.

Нині на часі стабілізація європейського меблярства в умовах спаду, спричиненого війною в Україні, й безпосередня допомога нашій країні. Про всі події, новини галузі дирекція EFIC регулярно інформує своїх членів (тепер таку інформацію отримує й УАМ, аби мати змогу за потреби долучатися до заходів конфедерації). За словами пані Оксани, особливо цінною для УАМ була б аналітична інформація про європейський меблевий ринок, якби вдалося б таку отримувати від EFIC.

Поширити статтю