Презентовано стратегію цифровізації ДП «Ліси України»

311 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

Сьогодні було презентовано стратегію цифровізації ДП «Ліси України», метою якої є забезпечити прозорість, прослідкованість та контрольованість всіх виробничих та бізнес-процесів.

Про це повідомив т. в. о. генерального директора ДП «Ліси України» Юрій Болоховець у Facebook.

«Назву деякі важливі новації, які стосуються обліку деревини та логістики. Плануємо запровадження GPS моніторингу за переміщенням вантажних та спеціалізованих автотранспортних засобів у лісових масивах. Пілотний проєкт стартує вже цього року.

телеграм канал деревинник
Канал Деревинника у телеграмі

Місця та час стоянки, витрати палива. Все фіксуємо. Все відслідковуємо. Заносимо в систему ЕОД місцезнаходження (координати) усіх діючих складів заготовленої деревини у лісових масивах. Зможемо відстежувати обсяги заготовленої деревини в розрізі їхніх реальних місць штабелювання, бо лісгоспи часто мали по декілька точок відвантаження, а у звітності фігурував лише один склад.

У процесі запровадження — фотофіксація завантаженої деревини на лісовоз (наразі затверджується нормативна база та закуповуються технічні засоби). Під час оформлення «ТТН-ліс» автомобіль фотографується з трьох ракурсів, після чого файли з фотографіями завантажуються в систему ЕОД. Новий функціонал дає можливість лісовій охороні, правоохоронним органам зупинити автомобіль, зайти в систему ЕОД та порівняти вигляд деревини з фото в момент завантаження», – написав Юрій Болоховець.

Також він повідомив, що буде удосконалена система валідації бирок автоматичного встановлення відмітки щодо їхнього використання. Простіше кажучи, майстри не зможуть притримувати завантаження інформації у ЕОД, скасовувати її та використовувати бирки повторно. Інформація буде передаватися у ЕОД автоматично.

«Після запровадження всього комплексу інновацій, виявляти зловживання стане на порядок простіше. Щось приховати стане дуже складно. Незаконно заготовлену деревину неможливо буде легалізувати та вивезти з лісу, що значно зменшить відсоток незаконних рубок, – написав Юрій Болоховець. – Наші колеги (лісівники країн Балтії) кажуть, що боротьба з корупцією — це створення умов, за яких зловживання не можуть існувати. І вже давно запровадили аналогічні системи контролю».

За словами Юрія Болоховця, стратегія цифровізації ДП «Ліси України», розроблена за підтримки та сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України, включає також багато інших напрямів: боротьба з пожежами, електронний документообіг, консолідація звітності, ERP системи, тощо. Але про це керівник ДП «Ліси України» пообіцяв розповісти докладніше згодом.

Поширити статтю