Пришвидшити розмінування лісу можуть інноваційні технології

150 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

ДП “Ліси України” стимулює ринок розвивати послуги з розмінування і оголосило тендер на ці роботи.

Про це написав т. в. о. генерального директора ДП “Ліси України” Юрій Болоховець у Facebook. Він повідомив, що взяв участь у нараді під головуванням першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко щодо гуманітарного розмінування постраждалих від війни територій.

Також Юрій Болоховець повідомив, що нині близько 171 тис. га територій ДП “Ліси України” потребують розмінування. Станом на зараз від вибухонебезпечних предметів відчищено 40 тис. га лісів. Проте на повне розмінування підуть десятки років, а робити це стандартним способом – дуже довго.

“Потрібен інноваційний підхід. На зустрічі ознайомилися з напрацюваннями українського бізнесу. Наприклад, вже існує дрон, обладнаний магнітроном, який допомагає знаходити міни, у тому числі, під землею та під водою. Також є програмне забезпечення зі ШІ, завдяки якому піротехніки отримують чітку картину забруднення тощо”, – написав керівник ДП “Ліси України” у своєму дописі на Facebook та поінформував, що ДП “Ліси України” стимулює ринок розвивати послуги з розмінування.

“До речі, ми перша державна компанія, яка оголосила тендер на ці роботи. Вже є переможець – це держпідприємство. Незабаром розпочнуться роботи. Адже ми розуміємо, наскільки важливо якомога скоріше відновлювати деокуповані території”, – повідомив Юрій Болоховець.

Поширити статтю