Рівненський меблевий кластер починає свою діяльність

148 Views
Фото ілюстративне/Фото:GWMI

Про це повідомили в Українській Асоціації Меблевиків (УАМ).

Як зазначають в УАМ, Рівненський меблевий кластер – це продукт, який виростає з самого грунту асоціації, використовуючи вже діючий у спільноті принцип позитивної суми, який є головним і для діяльності кластеру.

Якщо коротко, то асоціація працює так: учасники УАМ перестають бути конкурентами, діляться досвідом, створюють масштабний нетворкінг та збільшують загальний прибуток галузі і кожного бізнесу окремо. Так само виробники Рівненського регіону, об’єднавшись і працюючи за цим вже опробованим УАМ принципом, але в більш тісній локальній солідарізації, зможуть отримувати вигоду у спільній діяльності,  використовуючи інформаційну та інтелектуальну власність асоціації, пояснюють в УАМ.

Як зазначили в УАМ, одним з необхідних елементів діяльності кластеру є співпраця із владою і повідомили, що в цьому випадку влада була рушійною силою для того, щоб цей кластер відбувся. Відтак Українська Асоціація Меблевиків висловлює вдячність Рівненській обласній військовій адміністрації, а саме голові РОВА Віталію Ковалю та його заступнику Сергію Гембергу, які продемонстрували свою проактивну позицію та надали підтримку кластерному розвитку регіону.

Стратегічна сесія Рівненського меблевого кластеру, за повідомленням УАМ, відбулася 16 грудня 2022 року. За три години активної роботи її учасникам вдалось розробити стратегію меблевого кластеру та визначити перші кроки для його запуску.

Зокрема, учасники стратегічної сесії визначили, що діяльність кластеру має виглядати як процес із багатьма проєктами в середині, описали цикл створення продукту Рівненського меблевого кластеру, прояснили питання візії та місії кластеру, визначили його гравців та виявили спільні потреби учасників кластеру, які можна задовільнити через кооперацію. Також були визначені перші цілі кластеру та показники результативності кластерного менеджера.

Окрім того, більшість учасників стратегічної сесії наголосили на тому, що для запуску кластеру необхідний проєкт, на що співвласник ТОВ ЕСКАДА-М Дмитро Патіс запропонував спільно виробляти столи. Також учасники стратегічної сесії дійшли згоди, що необхідно, щоб до Рівненського меблевого кластера входили і підприємства Волині.  Відтак УАМ запрошує всіх зацікавлених у співпраці меблевиків рівненського та волинського регіонів долучатися до процесу створення кластеру.

Поширити статтю