Тепер пиломатеріали різної товщини та розмірів можна сушити одночасно і якість сушіння при цьому залишиться на найвищому рівні – таку можливість дає багатозонна камера безперервної дії – сушильний тунель типу FLOW.
Сушильний тунель – це найкращий вибір, коли потрібно висушити велику кількість і різноманітній асортимент пиломатеріалів. На відміну від класичних сушильних камер, тут деревина переміщується через сушарку на штабельних вагонетках і безперервно сушиться за бажанням в індивідуально керованих зонах сушки для різних довжин і товщин деревини.
Багатозонний сушильний тунель типу FLOW від компанії «Mühlböck» складається з декількох зон сушіння, кожна з яких працює як автономна сушильна камера. Це робить можливим завантаження пиломатеріалів різних розмірів. Зони сушіння налаштовують залежно від сорту пиломатеріалів, їх розмірів, початкової вологості та бажаної кінцевої вологості.
Сушильний тунель поєднує в собі високу пропускну здатність сушильних камер із перевагами повністю автоматизованого завантаження. Завантаження деревини та транспортування пиломатеріалів через сушарку здійснюється за допомогою повністю автоматичної системи завантаження. На відміну від класичних сушарок, деревину через багатозонний сушильний тунель переміщують штабельні вагонетки. Пиломатеріали на ці вагонетки кладуть упоперек напрямку транспортування. Завдяки такому укладанню можна комбінувати різну довжину пиломатеріалів в кожній зоні сушіння, що є однією з основних переваг сушильного тунелю типу Flow. Більше того, висока гнучкість і великі обсяги сушіння роблять цю систему унікальною.
Після завантаження вагонетки повністю автоматично переміщуються у відповідну зону сушіння. Зони сушіння підбираються відповідно до вимог замовника. Залежно від завдань сушіння, їх проектують під певну кількість повітря для циркуляції і потужності нагрівання. Кожна зона сушіння при цьому може регулюватися індивідуально і в кожній із зон сушіння можна сушити різні товщини пиломатеріалів.
Усі приводи конвеєрів разом з механізмом відкривання дверей, вентиляцією та ущільненням штабеля, інтегровані для забезпечення мінімальних періодів відкривання дверей та оптимального часу циклу. Позитивним ефектом цього є зменшення вентиляційних втрат, а отже, і загального споживання енергії, коли двері відкриті.
Циркуляція повітря відбувається упоперек напрямку транспортування. Це дає змогу встановлювати продуктивність та індивідуальний клімат-контроль залежно від вимог сушіння.
Багаточисельні запобіжні пристрої забезпечують стабільну та безпечну роботу сушильного тунелю. Щоб уникнути травм людей та матеріальних збитків, у тунелі типу FLOW є різноманітні пристрої безпеки. Розміри партії пиломатеріалів контролюються, щоб уникнути несправностей і пошкоджень на лінії через занадто великий розмір партії пиломатеріалів, призначених для сушіння, або неправильне завантаження їх на вагонетки. Крім того, світлові бар’єри і різноманітні аварійні обмежувачі забезпечують безпечну роботу лінії.
Завдяки багатьом інноваційним функціям та допоміжним системам система керування К5 забезпечує максимальну зручність керування та оптимальний графік сушіння в кожній зоні сушіння для відповідного асортименту деревини та вимог замовника. Крім того, весь процес сушіння відслідковується, записується і, за необхідності, передається на системи ERP вищого рівня.
На будь-якому деревообробному підприємстві також можна використати для процесу сушіння багатозонний сушильний тунель FLOW 1306 PRO з рекуперацією тепла. Суттєвою особливістю цієї установки є економія теплової енергії до 25% завдяки використанню системи рекуперації тепла при збереженні оптимальної продуктивності. А найвищу можливу економію теплової енергії – 50% – забезпечить багатозонний сушильний тунель FLOW 1003 PREMIUM.
І на завершення розповімо, як працює багатозонний сушильний тунель типу FLOW на конкретному прикладі.
Компанія «Poujoulat Group», яка з 2008 року виробляє високоякісне деревне паливо (пелети, дрова) на 6 підприємствах по всій Європі, замовила це сушильне обладнання у компанії «Mühlböck» для свого нового заводу Bois Factory 70 у Франції. На цьому заводі виготовляють високоякісні букові дрова, використовуючи найсучасніші та переважно повністю автоматизовані технології від відомих виробників обладнання. У середньостроковій перспективі завод має переробляти до 150 тис. м3 кругляку щорічно.
Щоб максимально автоматизувати весь виробничий процес, фахівці компанії «Mühlböck» адаптували багатозонний сушильний тунель типу FLOW для сушіння дров. Якщо раніше дрова поміщали в системи сушіння за допомогою навантажувачів, сушили та вивозили, то тепер весь процес подавання та сушіння повністю автоматизований і безперервний. Дрова транспортують через систему сушіння по рейках у спеціально розроблених решітчастих ящиках і оптимально висушують в зонах сушіння з індивідуальним регулюванням до цільової вологості близько 18%.
Складність проекту полягала в особливих вимогах до сушіння дров і високому опорі повітря, створеному колодами деревини, складеними в ящики, проте це завдання вдалося вирішити. «Розділення системи на менші зони сушіння та можливість індивідуального оснащення кожної зони відповідною потужністю вентиляції та нагрівання створює ефективний та енергооптимізований процес сушіння», – пояснили експерти з сушіння компанії «Mühlböck».
Завдяки позитивному досвіду роботи із встановленою системою сушіння, яку ввели в експлуатацію у 2020 році, весною 2021 року «Mühlböck» отримала замовлення від заводу Bois Factory 70 на ще одну сушарку моделі FLOW.
Той факт, що завод вирішив придбати ще одну систему сушіння «Mühlböck» свідчить про те, що сушильний тунель типу FLOW добре виконує свою роботу та досягає очікуваних показників продуктивності та споживання енергії.
За матеріалами «Mühlböck»