Руслан Стрілець: “Не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні”

206 Views
Фото: Facebook Міндовкілля

Про шкоду, яку завдали окупанти українській живій природі за рік війни, розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на брифінгу під час відкриття виставки дитячих малюнків “Довкілля і війна очима дітей” на станції Київського метро “Золоті ворота”.

“За рік повномасштабної війни ми з фахівцями Державної екологічної інспекції України вже задокументували понад 2300 злочинів проти природи. Розмір збитків сягає майже 1,9 трильйона гривень, – повідомив Руслан Стрілець. – Наприклад, не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні. Майже 500 тис. га сьогодні під окупацією або перебувають у зоні бойових дій. 2,4 млн га лісів вже звільнені та потребують відновлення. Цікаво, що майже стільки ж – 3 млн га – було пройдено пожежами у Сибіру за перші 4 місяці минулого року. Тобто російська авіація, замість того, щоб займатися ліквідацією пожеж у себе вдома, бомбардувала наші міста й спалювала ліси”.

За словами міністра, за рік п’ята частина українського заповідного фонду відчула на собі наслідки бойових дій. Під окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідників.

Також близько 600 видів фауни та 750 видів флори опинилися під загрозою знищення. Це, зокрема, й червонокнижні види.

Росія своїми діями сприяє і посиленню кліматичної кризи, з якою бореться увесь світ. Через дії країни-агресора додаткові прямі викиди СО2 в атмосферу становлять близько 33 млн тонн. Лише від пожеж у лісах, на сільськогосподарських та інших об’єктах під час бойових дій в атмосферу потрапило більше 23 млн тонн парникових газів, йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

За словами Руслана Стрільця, Міндовкілля спільно з Держекоінспекцією продовжує фіксувати всі злочини окупантів, щоб пред’явити агресору “рахунок” після української перемоги.

Поширити статтю