Руслан Стрілець разом з командою Міндовкілля, експертами та громадськістю підбив підсумки роботи української делегації на СОР28 у Дубаї

44 Views
Фото: Міндовкілля

“Український павільйон на СОР28, нові партнери, декларації та угоди, презентація кліматичної політики України, перемовини з запуску СВАМ, приєднання до Кліматичного Клубу, адвокація Формули миру та нашої платформи з підрахунку збитків, протистояння російському лобі – ці та інші результати роботи нашої делегації гідно презентували Україну серед держав, які переймаються кліматичною кризою”, – зазначив Міністр Руслан Стрілець під час експертного обговорення “Україна на COP28”. 

Попри всі намагання людства мінімізувати вплив на кліматичну систему, 2023 рік став найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. Світ поки що не на траєкторії навіть 2 С – не кажучи вже про 1.5. Символічно, що COP26 та СОР27 проходили у Єгипті та Арабських Еміратах. Наступна – в Азербайджані. Це країни, ВВП яких дуже залежить від викопного палива. 

Президент СОР28 у Дубаї Султан Ахмед аль-Джабер зробив резонансну заяву, що розвиток людства без використання викопного палива неможливий: «якщо ви не хочете катапультувати світ у кам’яну добу».

В умовах світової кризи та війн відмова від викопного палива може бути і як шлях до припинення війн, так і до його здорожчання. 

“Який шлях обере світ? Складне питання. Проте поки світ намагається зменшити карбоновий слід, росія поглиблює кризу своєю агресією. Викиди парникових газів від війни в Україні вже перевищують викиди Австрії. Наша мета незмінна: перемогти у війні проти російських загарбників, відновитися та зробити все від нас залежне, щоб відтермінувати майбутні війни”, – наголосив Міністр. 

Також його заступниця Вікторія Киреєва звернула увагу на важливості об’єднання українців, а саме: влади, бізнесу і громадськості. Адже за її словами, на конференції COP28 міжнародні партнери бачили нашу єдність і висловлювали слова підтримки. 

“Конференція COP28 розпочалася із виступу президента COP27 Самеха Шукрі, який сказав, що у світі зараз два виклики: перший – наслідки пандемії COVID19, а другий – війна в Україні. Це була перша промова, яка звучала офіційно на конференції COP28. Українська делегація також на кожному засіданні СОР28 наголошувала на тому, що в Україні війна, що нам потрібно перемогти в цій війні, а досягти цього ми можемо лише разом”, – зазначила Вікторія Киреєва. 

Міністр Руслан Стрілець та його заступниця Вікторія Киреєва подякували команді України, яка продуктивно спрацювала на полях СОР28.

Міндовкілля

Поширити статтю