Репрезентативним ділянкам аборигенних екосистем – одному з ключових елементів цінностей довкілля – присвячено офлайн тренінг, організований FSC Україна спільно з ДП «Ліси України» 13 грудня 2023 р. в м. Києві.
Забезпечення відповідального лісогосподарювання як орієнтир в ухваленні рішень відповідно до FSC національного стандарту для України не можливе без належної охорони, збереження та посилення функцій репрезентативних ділянок аборигенних екосистем. Саме про збагачення традиційної практики ведення лісового господарства такими підходами в частині аборигенних екосистем йшлося під час тренінгу, учасниками якого був управлінський персонал філій Столичного лісового офісу ДП «Ліси України».
Інтегрування вимог щодо репрезентативних ділянок аборигенних екосистем в практику діяльності вимагає передусім управлінських трансформацій. Системний, процесний, адаптивний, ризик-орієнтований підходи до менеджменту сприяють підвищенню обґрунтованості та якості ухвалених рішень задля збереження та підтримки таких цінностей довкілля. Із цим погодились учасники тренінгу, яких з-поміж іншого цікавили конкретні кроки задля виділення репрезентативних ділянок з урахуванням пропорційності, розроблення заходів для збереження та посилення їх функцій, моніторингу стану ділянок та ефективності вжитих заходів щодо них.
Інтенсивна робота у малих групах з використанням якісних ілюстративних матеріалів, різноманіття застосованих тренінгових методів, жваві дискусії, обмін досвідом – все це сприяло підвищенню знань і навичок учасників тренінгу, необхідних для формування та забезпечення функціонування всіх процесів, пов’язаних із належним виконанням вимог FSC національного стандарту для України в частині репрезентативних ділянок аборигенних систем.
Павло Кравець, директор FSC Україна, зазначив: “Зроблено ще один вагомий поступ у збагаченні управлінських рішень філій ДП “Ліси України” підходами, потрібними для інтегрування вимог FSC національного стандарту до практики лісогосподарювання. Сьогодні управлінський персонал оволодів такими знаннями і навичками щодо репрезентативних ділянок аборигенних екосистем, але бачимо перспективи для продовження цієї роботи. Приємно, що аудитори та представники органів сертифікації також долучилися до тренінгу як спостерігачі”.