Запустити кавоварку вранці прямо з ліжка за допомогою смартфона, увімкнути духовку в обідню пору за допомогою додатка, а потім заглянути в холодильник, поки ви знаходитеся поза домом – розумні пристрої на кухні роблять це все можливим.
«Все більше побутових приладів можна інтегрувати в систему «Розумний будинок» та керувати ними за допомогою смартфона, планшета, смарт-годинника або голосової команди», – зазначив Фолькер Ірле, керуючий директор німецької асоціації кухонної промисловості Arbeitsgemeinschaft Die Moderne Küche eV (AMK).
Вже зараз завдяки сучасним технологіям камера, вбудована зверху в духовці, може надсилати фотографії їжі, яка готується, на ваш смартфон або планшет. При необхідності духовку можна налаштувати через смартфон. У спеціальних духових шафах датчик підсмажування стежить за тим, щоб булочки або лазанья не підгоріли.
Також нещодавно завдяки ШІ стало доступним віддалене приготування страв: ШІ розпізнає окремі страви та пропонує відповідні програми для їх приготування. Вбудовані датчики вимірюють вміст вологи в духовці та, якщо необхідно, регулюють температуру. Підключений до мережі прилад можна запустити в будь-який час. Додаток також надає низку пропозицій рецептів, інструкції з приготування яких можна надіслати безпосередньо духовці.
Навіть якщо ще потрібно виконати інші завдання, варильні панелі з підтримкою WLAN можна запустити за допомогою голосової команди. Завдяки зв’язку між приладами, витяжка також активується, як тільки починається процес приготування їжі. За допомогою варильної панелі можна регулювати потужність відведення повітря, а за допомогою додатка – вибрати бажаний колір підсвічування витяжки з широкої палітри. Щоб вміст каструлі більше не википав, датчик, вбудований у варильну панель, вимірює температуру всередині каструлі та забезпечує підтримку потрібної температури. Якщо ви не впевнені, чи варильні панелі справді вимкнені, можна скористатися додатком, щоб переконатися у цьому, коли ви знаходитеся поза домом.
Більше ніяких відбитків пальців на холодильнику – завдяки складним допоміжним системам дверцята холодильника відкриваються за допомогою голосового керування або легкого натискання без доторків рук, брудних від готування. Вбудована в холодильник камера дає змогу переглядати його вміст з будь-якого місця. Це стане в нагоді, наприклад, коли потрібно купити продукти для приготування обіду під час закупів у супермаркеті. Якщо дверцята холодильника або морозильної камери випадково зачинені не так, як слід, на смартфон надійде попереджувальне повідомлення.
Керування пральною машиною також помітно спрощується завдяки підключенню до мережі через домашній Wi-Fi роутер. Процес прання можна запрограмувати та запустити за допомогою додатку. На основі інформації про тип білизни та забруднення навіть рекомендуються програми прання та видалення плям. Після завершення процесу прання інформація надходить на смартфон. Якщо немає можливості вийняти білизну безпосередньо з машини, захист від зминання можна продовжити за допомогою додатку.
Якщо мережа розумних приладів підключена до системи енергоменеджменту, пральна машина запускається саме тоді, коли сонячні батареї будинку виробляють електроенергію. Сушильні, посудомийні машини та роботи-пилососи в цьому випадку також починають свою роботу автоматично, що дає змогу ефективно використовувати електроенергію.
«Цілісна домашня мережа дає змогу ефективно використовувати електроенергію та забезпечує значний комфорт», – зауважує керуючий директор AMK Фолькер Ірле.
За матеріалами AMK