Споживання паркету знизилося майже на всіх європейських ринках

144 Views
Фото: FEP

В умовах невизначеності, інфляції, ослаблення попиту та труднощів з поставками деревини, європейський ринок паркету досяг у 2022 році найкращих можливих результатів у цих умовах, хоча і демонструє очікуваний спад порівняно з дуже вдалим для паркетної індустрії 2021 роком.

Про це повідомляє Європейська федерація виробників паркету (FEP).

За її оцінкою, отриманою на основі інформації від компаній-членів і національних асоціацій, загальні показники споживання на європейському ринку паркету в 2022 році знизилися на 8,2% порівняно з 2021 роком. FEP підкреслює, що цю оцінку слід сприймати як попередню, а повні дані будуть опубліковані у червні цього року під час Генеральної асамблеї FEP в Барселоні.

Отож, як зазначає FEP, після ажіотажного 2021 року, протягом якого споживання паркету в Європі зросло на 6,2% і досягло рівня, небаченого протягом останніх 10 років, у 2022 році споживання паркету знизилося майже на всіх європейських ринках, особливо протягом другого півріччя, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2021 року.

Поштовх, який отримав ринок паркету від проведення ремонтів та реконструкцій, закінчився, а вплив зменшення будівництва новобудов, що відображає зростання витрат і процентних ставок, за інформацією FEP, буде реально відчутним у 2023-2024 роках.

Як завжди, результати різняться від країни до країни. За винятком Швеції, де ринок паркету залишився стабільним, проте у 2023 році тут очікується значне скорочення споживання паркету унаслідок обвалу будівництва новобудов, і Швейцарії, де споживання паркету зросло на 9%, решта європейських країн звітують про спад на ринках. Особливо це характерно для Австрії, Франції та Німеччини, де падіння ринку вимірюється двозначними числами.

Поширити статтю