США наполягають на перенесенні дати впровадження EUDR

35 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Timber industry news

США попросили Європейський Союз відстрочити впровадження правил EUDR.

Про це повідомляє польський деревообробний портал Drewno.pl із посиланням на Reuters. Видання зазначає , що американські виробники, які експортують товари до Європи, на які поширюється дія ЄС, мають проблеми із вчасною підготовкою до регламенту – тим більше, що в ЄС досі немає системи подання необхідних документів.

Згідно повідомлення Reuters, торговий представник США Кетрін Тай, міністр сільського господарства Томас Вілсак і міністр торгівлі Джина Раймондо в листі до Європейської Комісії вказують, що американські виробники відчувають труднощі з підготовкою до виконання правил EUDR.

У листі зазначено, що виклики для американських виробників включають той факт, що за півроку до набрання чинності постанов регламенту Європейський Союз досі не запустив ІТ-систему, через яку виробники мають подавати відповідні документи. За словами представників США, ЄС також не надав чітких вказівок щодо впровадження нової політики.

«З цієї причини ми закликаємо Європейську Комісію відкласти імплементацію цього регламенту та застосування санкцій, доки ці значні проблеми не будуть вирішені», — йдеться в листі від 30 травня 2024 року.

Речник Єврокомісії підтвердив отримання листа та сказав, що відповідь буде надана в належний час.

На необхідність перенесення дати вступу в силу нових норм вказують не тільки США. Раніше заперечення проти правил ЄС висунули, серед інших, Індонезія, Малайзія та Бразилія, які вважають, що ЄС накладає невиправдані торговельні бар’єри та додаткові витрати на їхні економіки.

Поширити статтю