Щоб зміцнити позиції на ринку та зробити ім’я брендовим, необхідна висока якість продукції. Та коли цього досягнуто і здобуто частку ринку, лише якості вже недостатньо – потрібні інші методи, щоб з часом не канути в забуття.
Про впровадження таких методів вітчизняним виробником стрічкових пилок говоримо із Андрієм Гурином, керівником компанії «Техноліс».
Андрію Івановичу, з моменту нашої останньої зустрічі, яка була присвячена виробничим аспектам стрічкових пилок марки Forteh, минув рік. Яких із поставлених тоді цілей вдалося досягти?
Цей рік був надзвичайно плідним на реалізацію поставлених раніше цілей. Можна сказати, що ми прожили його на одному диханні. Це стосується як виробничих аспектів, так і налагодження каналів збуту і подальшого наближення до клієнтів.
Давайте спочатку про виробничі аспекти. Пригадую уже тоді вам було дуже важко вчасно виконувати дедалі більші обсяги замовлень на наявних виробничих площах. Мораторій на експорт спричинив стрімкий розвиток лісопиляння, відповідно, зріс попит на стрічкові пилки. Отож, як зараз даєте раду із виконанням замовлень?
Попит на стрічкові пилки марки Forteh і справді зріс доволі суттєво. Щоправда, мораторій на експорт необробленої деревини тут не єдиний, та, зрештою, й не головний чинник. Так, він і справді стимулював збільшення обсягів розпилювання кругляка, але це лише спонукальний фактор. Якщо вам потрібно переробити більші обсяги деревини, то до кого ви звернетеся за більшою кількістю інструменту?
До того, з ким уже багато часу працюю і хто забезпечує мене лише високоякісним інструментом. Ну й, звичайно, наявність сервісного обслуговування також важливий фактор.
Саме так. І тут спрацювало те, що у компанії «Техноліс» завжди вважали і вважатимуть найголовнішим у виробництві стрічкових пилок – їхня висока якість, яка говорить сама за себе. Річ у тому, що ми більше десяти років виготовляємо стрічкові пилки й усі, хто спробував розпилювати деревину пилками Forteh, переконалися у їхній високій якості. На ринку сформувалася певна довіра до бренда. Тож коли внаслідок запровадження мораторію виникла потреба у більшій кількості цього інструменту, лісопиляльники звернулися до перевіреного часом та кубометрами постачальника. Та й сервісне обслуговування у нас налагоджене на високому рівні. Ми ніколи не залишаємо лісопиляльника наодинці зі стрічковою пилкою, а надаємо весь комплекс обслуговування: від розведення та загострення і аж до регенерації стрічкових пилок. Окрім того, з кожним днем ми стаємо усе ближчими і ближчими до нашого клієнта, що дає нам змогу значно оперативніше реагувати на його запити. Ще один момент: ми пропонуємо не лише стрічкові пилки власного виробництва, а й дискові, рамні, фугувальні ножі, загострювальні круги провідних європейських виробників. Зрозуміло, що їхнє сервісне обслуговування також виконуємо. Тобто ми цілком закриваємо нішу необхідного для первинної механічної обробки інструменту.
Напевно, довелося суттєво збільшити виробничі та складські площі?
Без такого кроку ми у жодному разі не змогли б задовольнити попиту, що стрімко зростає. Окрім виробничих площ, ми також розширили парк обладнання для виготовлення стрічкових пилок. Завдяки цьому змогли збільшити виробничу потужність майже вдвічі. Проте уже зараз вимальовується тенденція, що незабаром цього може виявитися замало для задоволення попиту.
Збільшення обсягів виробництва, мабуть, додало роботи й підрозділу сервісного обслуговування?
Звичайно – це взаємопов’язані речі. Ми змушені були придбати ще кілька одиниць обладнання для сервісного обслуговування дискових і стрічкових пилок, щоб наш клієнт міг працювати якісно підготовленим до роботи інструментом та без жодних простоїв. Весною цього року придбали ще один автомобіль для оперативного доставляння стрічкових пилок на сервісне обслуговування, а по його завершенні – назад на лісопилки.
Але ж далеко, наприклад, у Житомирську область, машиною пилок не повезеш. Яким чином налагоджено роботу із віддаленими клієнтами?
Нині географія нашої присутності охоплює усі лісисті області України ‒ ці відстані справді значні. Тож щоб оперативно реагувати на потреби замовників, ми сформували чималу дилерську мережу – зараз вона нараховує 27 представництв. Але на цьому не зупиняємося і надалі активно працюємо над розширенням дилерської мережі, щоб, ще раз повторюся, стати ще ближчими до нашого клієнта.
Що потрібно, аби стати дилером стрічкових пилок Forteh?
Бажання працювати! Ну й, звичайно, звернутися із цим бажанням у компанію «Техноліс» (посміхається). Насправді, стати нашим дилером дуже просто ‒ це майже не потребує наявності стартового капіталу. Головне ‒ бажання добросовісно працювати. У певних випадках ми навіть допомагаємо дилеру із налагодженням сервісного обслуговування стрічкових пилок. Тобто за власні кошти постачаємо йому усе необхідне обладнання, навчаємо персонал працювати на ньому, а за потреби можемо допомогти й з облаштуванням приміщення. Усе заради того, щоб дилер зміг оперативніше задовольняти потреби клієнтів. Унаслідок такого підходу формуються не лише ділові, а й дружні стосунки із дилерами, що робить нашу співпрацю ще міцнішою.
Такий підхід потребує оперативного опрацювання великої кількості інформації та чіткого планування завдань. Як вам це вдається?
До певного моменту це вдавалося контролювати у «ручному режимі». Часто були елементи хаотичності у бізнес-процесах – «гасили там, де вже ось-ось мало спалахнути». Такий підхід прийнятний при невеликих обсягах виробництва, але при тих, які є у нас зараз, – ні. Дуже швидко усе б полетіло шкереберть, і ми б підвели не одну сотню наших клієнтів, не зумівши вчасно забезпечити їх необхідним інструментом. Зрозуміло, що допустити такого ми не могли, тому уже давненько почали задумуватися над систематизацією та автоматизацією усіх бізнес-процесів. Минулого року уже було сформовано відповідне технічне завдання на розробку сучасного технологічного рішення. Розробники спрацювали дуже оперативно, і цього року ми вже впровадили таку систему для обов’язкового застосування усіма менеджерами. Відтак, усунувши дуже вузьке місце у роботі, ми стали значно оперативніше виконувати замовлення. Завдяки налагодженню правильного плануванню змогли підвищити продуктивність загалом усього виробництва.
Автоматизація та систематизація ‒ це добре, але ж вони неспроможні комунікувати безпосередньо із замовником?
Для цього ми організували кол-центр. Зараз підбираємо до нього працівників та навчаємо їх. Збільшення кількості замовлень автоматично спричинило значно більші затрати часу на комунікацію із клієнтами. Наявного людського ресурсу для цього було недостатньо, а кількість звернень сягнула критичної точки, коли ледь не весь день спілкуєшся із клієнтами. Відповідно, часу на інші завдання майже не залишається. Це, знову ж таки, глухий кут, бо поринаєш у рутину і не працюєш над розвитком. Тому прийняли рішення про організацію ефективної системи комунікації, щоб лісопиляльник мав змогу отримати номер і зателефонувати, щоб звернутися із своїм запитанням. Так народилася ідея створити кол-центр, тим паче, що відповідні технічні системи, про які я згадував, уже впроваджено.
Тож можна сказати, що основні заходи, що їх впровадили у компанії «Техноліс», передусім покликані зробити обслуговування ще зручнішим для клієнтів?
Саме так. Хоча кол-центр поки що працює у тестовому режимі, та результати уже помітні – швидкість реагування на запити клієнтів значно зросла, що, певна річ, робить їх задоволеними рівнем обслуговування. Клієнти – це наші друзі, тому ми маємо бути готові, як і належить справжнім друзям, прийти їм на допомогу у будь-який час.
Powered by Profireader