Як деревообробники, теперішні та майбутні, з’їздили на завод Wood-Mizer та виставку LIGNA

Tags: 132 Views

За сприяння «МОSТ-Україна» та Української асоціації деревообробного обладнання представники навчальних закладів та бізнесу відвідали завод Wood-Mizer у Польщі та найбільшу у світі деревообробну виставку LIGNA, що проходила у Ганновері (Німеччина) 22-26 травня цього року.

– Підприємство організоване за останніми європейськими стандартами, – описує завод Wood-Mizer студент четвертого курсу кафедри деревообробки НУБіП Іван Погоріляк. – Дуже вразило ставлення самих працівників до своєї праці, до продукту, який вони виготовляють, а також дбайливе ставлення керівництва до своїх підлеглих.

У поїздці взяли участь 27 студентів та 19 викладачів з 14 профільних навчальних закладів, а саме Національного лісотехнічного університету України (Львів), Національного університету біоресурсів і природокористування України (Київ), Національного технічного університету сільського господарства (Харків), Національного технічного університету (Луцьк), Березнівського лісового коледжу, Житомирського технологічного коледжу, Закарпатського лісотехнічного коледжу, Коломийського політехнічного коледжу, Кременецького лісотехнічного коледжу, Лубенського лісотехнічного коледжу, Малинського лісотехнічного коледжу, Сторожинецького лісового коледжу, Чугуєво-Бабчанського лісового коледжу, Монастирського духовно-професійного училища. Також у складі делегації були 12 представників бізнесу та представник від державного лісового господарства.

– Я дуже вдячний Wood-Mizer та «МОSТ-Україна» за такий потрібний захід, який показує, якою є наша галузь, як вона може вирости, – ділиться враженнями професор, директор інституту механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій НЛТУУ Ігор Ребезнюк. – Поїздка додала наснаги і нашим студентам і викладачам, одним – для навчання, іншим – для викладання, це дуже сильна мотивація. Серед новинок Wood-Mizer, які представляли на виставці Ligna, хочу відзначити нову форму зубця у пилки Vortex. Розробники дуже глибоко занурились у формування пилки. Також мені дуже приємно, що Wood-Mizer реагує на запити українських деревообробників та вносить потрібні зміни у конструкцію верстатів.

Висловлює свою вдячність «МОSТ-Україна» і професор, завідувач кафедри технології деревообробки НУБіП Олена Пінчевська. Вона каже, що такі акції організовують тільки справжні патріоти, які турбуються про успіх галузі в Україні. Олена Олексіївна додає, що і студенти, і викладачі дуже задоволені поїздкою, адже отримали безцінний досвід та необхідні знання.

– Коли відвідав та побачив масштаби виставки у Ганновері, я був приголомшений, – розповідає студент четвертого курсу кафедри деревообробки НУБіП Владислав Давидов. – Ще ніколи не доводилось бачити таке різноманіття обладнання та устаткування, починаючи від первинної переробки деревини і закінчуючи виготовлення готової продукції. Залюбки поспілкувались з представниками різних міжнародних компаній, навіть мовний бар’єр не став нам на заваді.

– Відвідавши завод Wood-Mizer та міжнародну галузеву виставку Ligna, студенти Малинського лісотехнічного коледжу мали змогу детально ознайомитись із заводом з виробництва верстатів та стрічкових пилок, а також побачити найсучасніше обладнання деревообробної промисловості, – розповідає викладач спецдисциплін Малинського лісотехнічного коледжу Сергій Сивко. – Надзвичайно цікаво було побачити сам процес виробництва верстатів, оцінити масштаби заводу та високий рівень організації виробничого процесу.

Завод Wood-MizerЗавод Wood-Mizer
Виставка LignaВиставка Ligna
Виставка LignaВиставка Ligna

– «МОSТ-Україна» вже більше 10 років працює у деревообробній галузі, і ми розуміємо, що однією з найбільших проблем галузі є брак кваліфікованих кадрів, – каже генеральний директор компанії Олександр Твердохліб. – Ми вважаємо своїм завданням та обов’язком допомогти молодим спеціалістам стати справжніми професіоналами-практиками, тому започаткували проекти створення навчальних центрів при найбільших профільних університетах України – НЛТУУ та НУБіП. А поїздки показують студентам і викладачам, який колосальний потенціал у нашої галузі, до чого варто прагнути та йти разом з якісним обладнання Wood-Mizer та з багатьма іншими лідерами деревообробного обладнання. Принагідно хочу подякувати Українській асоціації деревообробного обладнання та нашим партнерам Wood-Mizer у Польщі, за підтримку та сприяння у реалізації цього проекту.

TAGGED:
Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь