Циркулярка сама зупиняється, якщо виникає небезпека для користувача

Розкрійний верстат із столом може істотно полегшити роботу з деревом. Але при цьому циркулярна пилка вважається досить небезпечним інструментом.

Щоб звести нанівець кількість нещасних випадків, у компанії Bosch винайшли Reaxx – портативну робочу поверхню, що спроможна відрізнити деревину від руки й зупинити інструмент для запобігання катастрофи.

У принципі круглопилковий верстат, який може припинити роботу, коли в небезпечній близькості від пилки опинилися пальці оператора, вже не є новинкою, проте у попередніх технологіях і моделях були свої недоліки. Відомо, що система SawStop реагує на різницю в питомій провідності між деревом і живим тілом, зупиняючи інструмент перед надпилюванням. На жаль, подібні зупинки руйнують лезо пилки, і його доводиться часто змінювати.

Новий круглопилковий верстат Reaxx використовує технологію так званого «активного відгуку» Active Response Technology (ART) для виявлення небезпечної близькості руки користувача. Технологія ART забезпечує миттєве опускання пиляльного диска під робочий стіл, якщо його випадково торкнутися. На відміну від системи SawStop тут немає гальмівних колодок, що блокують зубці диска, і він залишається придатним для подальшої роботи. Виконавчий механізм, який діє за принципом системи автомобільних подушок безпеки, виготовлений із спеціального картридж-патрона. Змінні картриджі коштують близько $100.

За словами представників Bosch, перевага портативного верстата Reaxx не тільки в тому, що він запобігає травмуванням при різанні, але також і в здатності повторно запустити двигун менше, ніж за хвилину. Механізм активується двоступінчастим модулем, який необхідно буде замінити після двох повторних запусків. Для відновлення роботи потрібно лише поставити новий картридж і заново встановити режим скидання.

Вбудований у круглопилковий верстат байпас дає змогу використовувати пилку в роботі із провідними матеріалами, які інакше змушували б спрацьовувати механізм скидання. Однак система контролю не дає людині активувати байпас без спеціального допуску. У пристрій вбудовано різні системи блокування, щоб запобігти випадковому відключенню механізму безпеки, і світлодіодні панелі, що відображають статус роботи пилки.

На додаток до панелі керування пиляльний верстат Reaxx має додаток для смартфона, що дає змогу операційній системі відслідковувати стан пилки, блокувати й санкціонувати її роботу.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь