Щодо імпорту меблів до Німеччини, то Польща продовжує займати перше місце, випереджаючи Китай.
Про це повідомили у Асоціації німецької меблевої промисловості (VDM/VHK). Там зазначили, що експортний бізнес німецької меблевої промисловості минулоріч постраждав від низького споживчого попиту на багатьох ринках збуту. Згідно з попередніми даними Федерального статистичного управління Німеччини, на які посилаються у VDM/VHK, експорт німецьких меблів впав на 6% до приблизно 8,4 млрд євро. Найбільший спад зафіксували виробники м’яких меблів -10%, за ними йдуть виробники кухонних меблів і меблів для вітальні, їдальні та спальні (обидві категорії впали на 9,5%).
«Наші виробники і надалі працюють у складному ринковому середовищі, у тому числі і на міжнародному рівні, яке характеризується небажанням споживачів купувати та повільними темпами будівництва нових житлових будинків», – повідомляє Ян Курт, генеральний директор VDM/VHK.
У більшості європейських країн продажі німецьких меблів минулоріч знизилися на тлі високої інфляції, зниження купівельної спроможності та зниження будівельної активності, хоча у статистиці зовнішньої торгівлі ще можливі корективи. У Франції, найважливішому ринку збуту для Німеччини, продажі меблів були на 4,5% нижчими, ніж попереднього, 2022 року, і становили 1,3 млрд євро. У той час як у Швейцарії, що посідає друге місце, зафіксували незначний спад продажів лише на 0,3%, у Австрії (-11,6%), Нідерландах (- 7,4%), Великій Британії (-11,3%) і Бельгії (- 7,5%) зниження продажів було значним. Надію вселяє експорт німецьких меблів до Італії – він зріс на 2,3%.
Ситуація на експортних ринках за межами Європи була нерівномірною. Експорт німецьких меблів до США, найважливішого неєвропейського ринку збуту, впав на 10,6%. Менше меблів німецькі виробники також експортовали до Китаю (- 0,5%). І, навпаки, попит на німецькі меблі у Перській затоці різко зріс. Зокрема, експорт до ОАЕ виріс майже на 96%. Таким чином, традиційний центр для всього Близького та Середнього Сходу мав найвищий темп зростання серед найважливіших зовнішніх ринків німецької меблевої промисловості. Проте експорт у розмірі 65 млн євро все ще залишається низьким. Відначається також зростання експорту німецьких меблів до Саудівської Аравії на 2,6% на тлі політичного та економічного відкриття країни.
Загалом частка експорту німецьких меблів у загальному обсязі продажів галузі 2023 року майже не змінилася і становила 33,4%.
Слабкість ринку також сильно вплинула торік на імпорт меблів до Німеччини. Згідно з офіційною статистикою, імпорт знизився майже на 18% до приблизно 9 млрд євро. Польща залишається найважливішою країною-постачальником меблів до Німеччини, незважаючи на зниження поставок на 4% до трохи менше 2,9 млрд євро. Приблизно 32% всіх меблів, імпортованих до Німеччини, наразі надходять із цієї сусідньої країни на сході. Поставки з Китаю, який посів друге місце, знизилися на 31,5% до 2,2 млрд євро, що більше за середній показник. Менше меблів до Німеччини імпортували також з Італії (-17,5%), Туреччини (-4%), Румунії (-12%) та Нідерландів (-24%).