У 2023 році німецька меблева галузь впала на 4,3%

82 Views
Фото: VDM

Згідно з офіційними даними, торік оборот німецької меблевої галузі склав близько €18 млрд, що на 4,3% менше, ніж у попередньому 2022 році. Продажі скоротилися як на внутрішньому ринку (-4,6%), так і на зовнішньому (-3,6%). Частка експорту склала 33,4%.

«Наша галузь вже кілька місяців страждає від небажання споживачів витрачати, причини якого ми вбачаємо в інфляції, падінні будівельної галузі, політичній невизначеності та геополітичних кризах. Низький попит в першу чергу впливає на сегменти меблів, які орієнтуються на споживача, і менше на сегменти капітальних товарів, такі як офісні меблі та меблі для торгівлі», – повідомив Ян Курт, генеральний директор Німецької асоціації меблевої промисловості (VDM/VHK).

Якщо в першому півріччі 2023 року продажі німецької меблевої галузі знизилися лише на 0,2% порівняно з попереднім роком через відставання від графіку виконання замовлень, зростання цін та особливі статистичні ефекти, то в другому півріччі було зафіксовано різке падіння на 8,4%.

«Нинішня слабкість ринку також відображена в нашому внутрішньому опитуванні щодо надходження замовлень, кількість яких в 2023 році загалом знизилася в середньому на 11% порівняно з попереднім роком», – розповів пан Курт.

Найбільших збитків минулого року зазнав сегмент «інші меблі», куди входять меблі для вітальні, їдальні та спальні – минулоріч продажі у цьому сегменті впали на 12,6% до €5,6 млрд. Виробники матраців (-11,2% до €524 млн) та м’яких меблів (-3,2% до близько €1 млрд) також зазнали падіння. Обсяг продажів кухонних меблів теж дещо знизився – на 0,3% до €6,2 млрд. Натомість виробники офісних меблів (+2,6% до €2,3 млрд) та виробники меблів для торгівлі та інших меблів на замовлення (+3,3% до €2,2 млрд) зафіксували зростання.

У грудні 2023 року оборот німецьких виробників меблів був на 9,4% нижчим за рівень попереднього року і становив €1,25 млрд. У всіх сегментах меблів – за винятком меблів для торгівлі та інших меблів на замовлення – зафіксовано спад.

«На початку поточного року ситуація із замовленнями залишається напруженою», – сказав пан Курт.

Отож, ситуація на німецькому меблевому ринку залишається складною. Окрім слабкого споживчого попиту, галузь особливо занепокоєна уповільненням темпів будівництва нового житла, яке терміново потребує державної підтримки. Приводом для обережного оптимізму генеральний директор Німецької асоціації меблевої промисловості вбачає зниження інфляції та перспективу зниження Європейським центральним банком ключової процентної ставки у другому півріччі 2024 року.

За матеріалами VDM

Поширити статтю