У м. Дрогобич на Львівщині запрацювала в тестовому режимі котельня на альтернативному виді палива, яка дасть змогу знизити споживання газу на 20% вже в цьому сезоні.
Про це повідомили у міській раді Дрогобича.
На одній із котелень міста встановили сучасне твердопаливне обладнання українського виробництва. Котли працюють на трісці та на відходах аграрного сектору.
Андрій Бєлий, інвестор, співвласник компанії “Альтеренерго захід”, який прибув на відкриття котельні, розповів у інтерв’ю Дрогобицькому медіа-центру, що в котельні поставили обладнання українського виробництва, у якому поєднані новітні технології та нове програмне забезпечення, і таке обладнання нічим не гірше за закордонні аналоги. “Це котли, які не просто працюють на трісці, вони працюють на деревині з вологістю до 60%”, – зазначив він.
За словами Андрія Бєлого, це обладнання в 10-11 разів дешевше, ніж таке саме європейське обладнання. “На виході ми отримуємо один і той самий продукт, – каже він. – Сировина одна й та ж сама: утилізація деревини та відходів від аграрного сектора. Тобто та ж сама технологія, але ціна – інша”.
Також варто враховувати витрати на обслуговування. За словами Андрія Бєлого, ці котли можуть обслуговувати працівники місцевого теплокомуненерго – не потрібно викликати спеціалиста з Італії чи з Данії, щоб щось змінити у комп’ютерній програмі, не потрібно телефонувати в Німеччину чи ще кудись. Все на місці, просто, доступно і дешево.
Ігор Хом’як, директор КП “Дрогобичтеплоенерго”, повідомив, що сумарна потужність котельні на твердому паливі складає 4 МВт.
“Завдяки реалізації цього проекту ми зможемо замістити 20% газу альтернативним паливом вже зараз і таким чином – зменшити споживання газу, так як держава встановлює ліміти і вже зараз постачання газу зменшили ще на 10%. Окрім того, споживач отримає на 10% нижчу ціну. У планах – обладнання ще однієї котельні – у Стебнику, що сукупно дозволить нам замінити газ альтернативним паливом до 50%, – зазначив він.
Своєю чергою, співвласник компанії “Альтеренерго захід” Андрій Бєлий розповів, що для такого проєкту недостатньо одного інвестора, тому компанія “Альтенергозахід” тісно співпрацює з міською радою Дрогобича, КП “Дрогобичтеплоенерго” та ще одним партнером, який може постачати сировину. Зокрема, планується встановити пересувне обладнання для отримання тріски, і тим самим здешевити її вартість.
У міській раді м. Дрогобич відзначили, що ключове завдання цього опалювального сезону — оптимізувати використання газу та максимально перевести котельні на альтернативне паливо.
Усі заходи з оптимізації енергетичної системи відбуваються у межах затвердженої Програми перспективного розвитку систем централізованого теплопостачання міст Дрогобича та Стебника.