Експерти B+R Studio підрахували, що в поточному 2022 році вартість меблевого ринку індивідуальних клієнтів зросте приблизно на 4% порівняно з 2021 роком.
У своєму останньому звіті «Цінові стратегії меблевих магазинів у Польщі», який, зокрема, підсумовує 12-місячний моніторинг цін на понад 500 товарів, розподілених на 23 групи меблів у 10 меблевих магазинах, проведений B + R Studio в рамках дослідження «Індекс цін на меблі», експерти B + R Studio дійшли висновку, що в поточному 2022 році вартість меблевого ринку індивідуальних клієнтів зросте приблизно на 4% порівняно з 2021 роком.
Також на основі даних, що містяться в публікації Головного статистичного управління Польщі «Бюджети домогосподарств», було оцінено, що вартість меблів для квартири чи будинку у 2022 році становитиме 5 млрд 94 млн злотих порівняно з 5 млрд 72 млн злотих у 2021 році.
На перший погляд, ця інформація може здатися відносно хорошою на тлі негативних явищ, що оточують польську меблеву галузь, але слід мати на увазі, що на цей позитивний результат значною мірою впливає висока інфляція, зазначають у B + R Studio.
Говорячи про інфляцію, слід зауважити, що, за даними щомісячного моніторингу цін в меблевих магазинах, сукупне зростання цін на меблі в період з квітня 2021 року по липень цього року становило 10,55%. Згідно з дослідженням, проведеним B+R Studio, у 2021 році найбільше змінилася ціна на такі групи меблів: сервант з масиву (22,7%), шафа-купе висотою понад 150 см з ламінованої плити (20,2%) та офісне крісло із підлокітниками (20%). Своєю чергою, поролоновий і пружинний матрац розміром 180 х 200 см – групи товарів, ціни на які у 2021 році змінилися найменше (1,6% та 2,2% відповідно).
При цьому важливим елементом в оцінці бажання споживачів купувати меблі є вивчення споживчих тенденцій, поточних настроїв та їхніх очікувань на майбутнє. У цьому випадку варто враховувати оцінки двох показників, а саме «поточні важливі покупки» та «зміни фінансового становища домогосподарства». Перший з них у період червень-липень-серпень ц.р. набрав -40,1 ; -35,8 і -42,1 пункти відповідно. Рейтинги другого індексу були такими: -36,3; -32,6 і -34,4. Востаннє такі низькі оцінки цих показників фіксували у Польщі на початку пандемії Covid-19.
Економічні та політичні проблеми, які накладаються одна на одну, такі як висока інфляція, зростання цін на енергоносії та війна в Україні, яка продовжує тривати, викликають велике занепокоєння серед польських споживачів, що призводить до стриманості в купівлі меблів, які більше не вважаються предметом першої необхідності.
За матеріалами B+R Studio