У філії “Тульчинське лісомисливське господарство” встановили комплекс тривалого зберігання жолудя

118 Views
Фото: Facebook Центрального лісового офісу ДП "Ліси України"

У філії “Тульчинське лісомисливське господарство” встановили комплекс тривалого зберігання жолудя. Про це повідомляє у Facebook Центральний лісовий офіс ДП “Ліси України”.

Зробили це тому, що на Вінниччині дуб звичайний – основна лісотвірна порода. Насадження цієї породи займають 80% площі всіх лісів, тому збору та підготовці жолудя дуба звичайного лісівники приділяють особливу увагу.

Як повідомляє Центральний лісовий офіс ДП “Ліси України”, через певні кліматичні умови рік може бути або “врожайним” на насіння дуба, або – ні. Тому, щоб бути готовими заздалегідь, філія “Тульчинське лісомисливське господарство” встановила комплекс зберігання жолудя у стані біологічного спокою. Таким способом жолудь можна зберігати впродовж 2-3 років.

Фото: Facebook Центрального лісового офісу ДП “Ліси України”

Комплекс складається з пристрою для флотації, пристрою для проведення термотерапії та холодильних камер.

Перед обробкою в апараті, жолуді сортують і відбирають найякісніші. Насіння з тріщинами, пустотілі, з ознаками пророщення – відкидають. Все інше – завантажують у прилад для флотації. За один раз туди поміщається 250-300 кг жолудя. Під час флотації неякісні жолуді спливають і їх теж відокремлюють.

Наступний етап – завантажування жолудів у апарат для термотерапії. Тут їх пропарюють протягом 2,5 годин при температурі 38-40 градусів. Так відбувається знищення шкідників та грибків.

Після всіх маніпуляцій, здійснюється хімічна обробка жолудів для знезараження. Зберігають насіння у холодильних камерах в спеціальних ємностях. Наразі там поміщено на зберігання 5,6 тонн жолудя.

Завдяки комплексу обробки та зберігання жолудя дуба звичайного лісівники можуть забезпечити вирощування достатньої кількості садивного матеріалу для лісокультурних кампаній, зазначається у повідомленні.

Поширити статтю