У Латвії для захисту лісових доріг використовують гумові килимки

24 Views
Фото: LVM

АТ «Latvijas valsts meži» (LVM) поділилося цікавою практикою зменшення негативного впливу лісозаготівельної техніки на якість лісових доріг. З цією метою у місцях перетину під’їзної дороги з лісовою дорогою та там, де можуть утворюватися вм’ятини та розриви дорожнього покриття, АТ «Latvijas valsts meži» (LVM) використовує гумові килимки, які пом’якшують тиск, який створює лісозаготівельна техніка, і запобігають врізанню гусениць у дорожнє покриття та його пошкодження.

При розробці лісосік лісовоз не завжди можна поставити біля лісової дороги, щоб трактору не доводилося переїжджати гравійне покриття дороги або він не заїзджав на неї, кажуть у LVM. На це зазвичай впливають різноманітні обмеження, такі як статус заповідної природної території, межі з приватними володіннями, круті схили або дорожні траншеї.

Фото: LVM

«Після завершення робіт гумові килимки знімуть. Перед точкою перетину гравійного покриття також створюється килим з гілок, щоб зменшити кількість ґрунту, який буде винесено на дорогу колесами», – пояснює Андіс Дзерве, старший спеціаліст з лісової інфраструктури LVM Земгальського регіону.

Гумові килимки, які використовує виготовлені на основі очищених від забруднень подрібнених автомобільних шин і є багаторазовими. Їх перевозять з одного місця, де потрібно переїхати дорогу, до іншого. Ці килимки можна використовувати як на гравійних, так і на асфальтових дорогах, зазначають у LVM.

Поширити статтю