У жовтні ціни на пелети в Німеччині продовжують падати

143 Views
Фото ілюстраційне

З початком холодної осені та опалювального сезону ціни на пелети у жовтні знову впали, повідомляє Німецький інститут пелет (DEPI).

Як кажуть у DEPI, ця тенденція спостерігається з липня цього року. Одна тонна екологічно чистого палива зараз коштує в середньому €369,72, що приблизно на 3,3% менше, ніж у вересні.

Німецькі споживачі, які використовують пелети для опалення, за даними DEPI, зараз платять 7,39 євроцентів за кіловат-годину і, таким чином, економія становить близько 36% порівняно з мазутом і приблизно 27% порівняно з природним газом.

«Якщо ви ще не запаслися пелетами на зиму, то варто зробити це якнайшвидше, — рекомендує Мартін Бентеле, генеральний директор DEPI. – Операторам пелетних систем опалення не варто спекулювати на подальшому зниженні цін, адже досвід показує, що з початком опалювального сезону ціна на пелети зростає. Порівняно з минулим роком ціна зазнає менше сильних коливаннь і є набагато стабільнішою».

За даними DEPI, у жовтні 2023 року різниця в регіональних цінах була наступною (при купівлі обсягу 6 т): у північній і східній Німеччині середня вартість пелет становить 364,52 €/т, у південній Німеччині – 367,42 €/т. У центральній Німеччині пелети трохи дорожчі – 370,34 €/т.

Для більших обсягів закупівлі (26 т) у жовтні 2023 року діють наступні умови: північ/схід Німеччини – 347,36 €/т, південь – 353,65 €/т, центральна Німеччина – 353,39 €/т (усі ціни вказано з ПДВ).

За матеріалами DEPI

Поширити статтю