Українське законодавство не сприяє своєчасному відновленню лісів, ушкоджених хворобами, шкідниками, пожежами та військовими діями. Про це йдеться у зверненні Наукової ради з проблем лісознавства та лісівництва члени НАН України до Верховної Ради України, повідомляє Цензор.НЕТ.
Як пише видання, науковці вважають, що чинна редакція Закону “Про оцінку впливу на довкілля” потребує змін. Зокрема, у звернені зазначається, що процедура оцінки впливу на довкілля проводиться 6 місяців і більше, що призводить до активізації процесів ослаблення та всихання лісів, погіршення виконання ними різноманітних еколого-захисних функцій, негативно впливає на їхнє біологічне різноманіття та зумовлює значні економічні збитки, пов’язані з погіршенням якості заготовленої деревини, а також зі зменшенням податкових надходжень у бюджети різних рівнів.
Як йдеться у повідомленні, наукова рада звертає увагу на те, що процедура оцінки впливу на довкілля (ОВД) здійснюється згідно з Директивою Європейського Союзу про оцінку впливу на навколишнє середовище (2014 р.). Водночас кожній державі надається право визначати проєкти господарської діяльності, які підлягають ОВД з урахуванням національних особливостей.
Науковці також підкреслюють, що згідно з європейським законодавством, проведення планових головних і суцільних санітарних рубок (окрім об’єктів ПЗФ) не потребує процедури ОВД.
Тож Наукова рада НАН України радить вилучити поцедуру ОВД для головних і суцільних санітарних рубок. Розроблення звітів з ОВД, на думку науковців, доцільно делегувати науковим установам, а не приватним компаніям.
Вчені закликають Верховну Раду підтримали законопроєкт №9516, який спрощує відновлення лісів, що пошкоджені військовими діями, пожежами, або стихійним лихом, інформує Цензор.НЕТ.