В Україні реалізовується меблевий інвестиційний проєкт

202 Views
Фото: УАМ

Американська компанія «HOME ESSENTIALS», світовий лідер із виробництва та здачі в оренду меблів та предметів інтер’єру, європейський офіс якої знаходиться в Мадриді, зареєструвавши в Україні дочірню компанію «ХОУМ ЕССЕНШИАЛС УКРАЇНА», створює в Кременці Тернопільської області фабрику з виробництва матраців та меблів. Планується, що вже в другому кварталі наступного року, задіявши понад півсотні працівників, фабрика видасть свою першу продукцію.

Про це повідомляє Українська Асоціація Меблевиків (УАМ), яка має до цього проєкту безпосереднє відношення. Як зазначають в асоціації, саме член правління УАМ, директор виставки «Furniture of Ukraine Business Expo» Оксана Донска фактично й привела цього американського інвестора в Україну. Вона розповіла, що познайомилася із Крістофером Ікслайном, власником компанії «HOME ESSENTIALS», на цьогорічній міланській виставці. Як зʼясувалося під час знайомства, бізнесмен давно придивлявся до України, маючи намір створити і тут виробничий підрозділ свого бізнесу, і мав уже досить ґрунтовне уявлення про український ринок. Зрозумівши, що й в нього це не просто далекий приціл, а твердий і навіть невідкладний намір, оскільки американського підприємця не злякало й те, що в Україні нині війна, пані Оксана вирішила, що гріх було б змарнувати таку можливість  – збагатити українську меблеву галузь ще однією виробничою компанією. Тим більше, з іноземним капіталом і тим більше, в такий складний для України час.

«Я розуміла, – каже пані Оксана, – для того, аби інвестиційний намір у американського бізнесмена не зник після приїзду у воюючу країну, а мав практичне продовження, потрібно було його «передати в надійні руки».  Досвідченому інвестменеджеру, який би зумів з допомогою УАМ не просто переконати Кріса в інвестиційній привабливості України навіть у такий час, а й міг би організаційно, юридично, консультаційно  супроводжувати процес переходу інвестиційного наміру зацікавленого американця в площину його конкретного меблевиробного українського проєкту. І такого фахівця я знала – Володимира Василевського з Тернопільщини. Тож не дивно, що саме на Тернопільщині нині й реалізовується цей інвестиційний проєкт».

«Я маю всі підстави наголошувати на унікальності цього інвестиційного проєкту, – своєю чергою розповів УАМ Володимир Василевський,  фундатор і керівник Інституту сталого регіонального розвитку, який є громадською організацією й функціонує у всеукраїнському форматі, хоча головний офіс має в Тернополі. – Від знайомства з Крісом Ікслайном, його першого приїзду в Україну до реєстрації компанії «ХОУМ ЕССЕНШИАЛС УКРАЇНА» пройшло лише чотири місці. Це рекордно короткий термін для інвестпроєктів подібного роду і справді унікальний з огляду на те, що це чи не перший інвестпроєкт, що так швидко реалізувався в Україні в період війни. До слова, торік в область нам вдалося завести потужного бельгійського інвестора, компанію-виробника меблевих тканин «Монкс Інтернешнл». Так-от це «заведення» тривало півтора роки. І це в мирний час.

Не тому, що я тернополянин і міг всіляко старатися, аби цей інвестиційний проєкт реалізувався саме в нашій області, – Кріс керувався суто практичними чинниками при такому виборі. В області запустила виробництво уже згадувана бельгійська текстильна компанія з виробництва наматрацників та меблевих тканин,  у продукції якої його майбутнє виробництво матиме безпосередню зацікавленість. Це перша вигода. Крім того, керівництво Тернопільської області й Кременецької громади гарантували власнику компанії всіляке сприяння на усіх рівнях місцевого самоврядування.

Компанія «ХОУМ ЕССЕНШИАЛС УКРАЇНА» матиме дві виробничі локації: в Кременці та в одному із ближніх сіл (планується на першому етапі випуск матраців, на виробництві яких головно й спеціалізується материнська компанія, а в подальшому й меблів). Для того, щоб виробництво успішно запустилося в другому кварталі 2023 року, планується інвестувати від 0,5 до мільйона доларів. Вже знайдені приміщення, котрі орендуватимуться під виробничі потреби, під які буде закуповуватися необхідне  обладнання. Набирається штат працівників, формується коло постачальників, конкретизуються ринки й канали збуту продукції. У планах власника створити і фірмовий шоу-рум у Кременці, там же буде й офіс компанії. Принагідно скажу, що Кріс весь наступний рік тут і мешкатиме, – поки остаточно не відлагодить виробничу діяльність компанії».

Принагідно нагадаємо, що восени цього року Кріс Ікслайн особисто відвідував Західну Україну та оглядав придатні для майбутнього виробництва та логістичних потреб ділянки і приміщення, а також придбав та подарував дітям-сиротам та сім’ям внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Кременецької міської громади, 100 матраців та пообіцяв подальшу підтримку в цей нелегкий для них час.

Поширити статтю