Від війни постраждала третина лісового фонду України

163 Views
Фото: ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Загалом в Україні через війну постраждало 3 млн га лісів, а це майже третина лісового фонду нашої держави. Деякі з них – втрачені назавжди.

Про це повідомила Рахункова палата у Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів, який відзначали 6 листопада 2022 року.

Також у Рахуновій палаті із посиланням на дані Оперативного штабу з фіксації екозлочинів РФ повідомили, що внаслідок дій Росії довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не відображає реальної картини.

“Щодня через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини. З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн. Для порівняння: у 2021 та 2020 роках вони складали лише 2,2 млн тонн на рік”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, як зазначено у дописі, Росія перетворила українські родючі чорноземи в найбільш забруднені вибухівкою землі у світі. Близько третини території України потребуватиме розмінування, на що знадобиться щонайменше 10 років.

Своєю чергою, у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна повідомили, що окрім 3 млн га лісів, які постраждали через бойові дії, від війни потерпають 20% природоохоронних територій.

Зокрема, у зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи, зазначають у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна.

Також під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю. А водно-болотне угіддя “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” площею 7 740 га хоч нині і деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту, перебуває під загрозою знищення.

Як зазначають у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна, окупованими залишаються 8 українських заповідників та 10 національних природних парків.

“Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування”, – попереджають в організації і закликають кожного українця дбайливо ставитися до тих територій, яких не торкнулася війна.

Поширити статтю